На території громади 7 великих і 18 малих сміттєзвалищ, але найбільше флоринчанам дошкуляє міське, яке займає 6,8 гектарів земель запасу і діє вже 50 років. Сюди щомісячно вивозиться більше 500 м3 твердих побутових відходів. Наявність сміттєзвалища негативно впливає не лише на навколишнє середовище, а й на стан здоров’я мешканців села, спричиняє підвищення рівня захворюваності.
– Аналіз свідчить, – додає депутат Флоринської сільської ради Сергій Рожкевич, – що жителі прилеглих до сміттєзвалища вулиць, особливо діти, почали частіше хворіти. Створює проблеми і відсутність питної води.
Враховуючи ці та інші проблеми, було розроблено проект „Заходи щодо підвищення екологічної безпеки на території Флоринської сільської ради Бершадського району Вінницької області”, який півтора року тому переміг на третьому Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування. Ним передбачено рекультивацію старого сміттєзвалища, відведення земельної ділянки під нове, системну організацію вивозу сміття і часткову його переробку, придбання техніки для вивозу відходів і впорядкування сміттєзвалища, а також проведення просвітницької роботи серед населення. Кошторисом проекту на реалізацію цих заходів передбачено 294 тисячі гривень, 50 тисяч з яких виділено з державного, 10 – з обласного бюджетів, решта – видатки районного і місцевого бюджетів, кошти організацій-партнерів.
Флоринська
сільська рада проводить комплекс заходів із поліпшення екологічного стану. Восени минулого року тут навіть введено посаду інспектора з екологічних питань, який координує роботу усіх служб по утилізації сміття, здійснює нагляд і контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Створено і діє комунальне підприємство „Обрій”.
– Однак зусиль однієї сільради замало, – підкреслив сільський голова В.І. Нікітчук. – Наша мета – залучити до тісної співпраці депутатський корпус, педагогічний і учнівський колективи, всю громадськість. Адже потрібно не лише вирішувати екологічні проблеми, а насамперед виховувати людину.
До речі, рішенням сільської ради на базі Флоринської загальноосвітньої школи створено і активно діє молодіжне екологічне об’єднання „Паросток” під керівництвом вчительки біології Ніни Володимирівни Гончар. З метою розширення функцій, повноважень та зміцнення матеріально-технічної бази для його діяльності обладнано екологічний кабінет, де і проходив районний семінар учителів біології. Перспектива роботи об’єднання спрямована на переконання керівників організацій, установ у необхідності впровадження нових технологій із розподільного збору побутових відходів, вторинної переробки, компостування, захоронення залишків на екологічно безпечних полігонах, а також на підняття рівня інформованості. У підтвердження цього Ніна Володимирівна оголосила статистичні дані соціологічного опитування населення стосовно екологічної безпеки, благоустрою, яке проводили вчителі та учні.
– Хочу сказати, що вчитель біології сьогодні – це громадський експерт з екологічних питань, – зауважив Василь Іванович. – Наприклад, наші школярі разом із Ніною Володимирівною зняли відеофільм по проблемах довкілля, та й взагалі роблять велику справу.