Останні події у державі вплинули, звичайно, на дисципліну у господарствах, в тому числі серед спеціалістів, але щоб аж так, перед самими жнивами? Чи, може, вони не розуміють: старі, зношені машини і механізми не звільняють організаторів виробництва від відповідальності ні за нещасний випадок, ні за невиконану роботу. А рівень дисципліни серед "головних", як правило, "б'є" по дисципліні і серед механізаторів. Звідсіля бере початок і якість виконуваних ними робіт. Сьогодні, навпаки, це будь-хто повинен розуміти, кінцевий результат у сільському господарстві найбільше залежить від організаторів виробництва. Від того, наскільки правильно вони орієнтуються, планують свою і чиюсь роботу, врешті-решт забезпечують, що входить в їх обов'язки, роботу. У даному випадку, як можна надалі з цим справлятися, не спромігшись навіть зустрітися у таку відповідальну пору з колегами. Про це, як і про все інше, принципово вели мову начальник інспекції держтехнагляду у районі В.Г. Чорнобай, інженер з охорони праці В.А. Яценко, страховий експерт Бершадського ВВДФСС НВ М.А. Другак.
Головного інженера "Агромашу" Д.І. Бойка теж хвилювали як хід підготовки до жнив, так і кадрів. Адже із надходженням складних машин дедалі більше стає системою невідповідність кадрів, які їх обслуговують. І це за умови, що в районі є кому їх готувати. От і нічому дивуватися – робимо, буває, ту чи іншу роботу, а потім її переробляємо. Чому б головним інженерам на цій нараді не обговорити таку проблему? Щодня годилося б тепер вести мову і про сучасні технології. Але хто їх "донесе", якщо "головні" не спромоглися навіть зібратися, щоб поспілкуватися між собою! Чи, може, ситуація у районі з виробництвом настільки сприятлива, що можна дозволити собі прогул?
З охороною праці, наприклад, взагалі завал. Якщо торік у сільському господарстві мали місце 13 випадків травматизму, то у цьому стільки вже є за п'ять місяців. Та ще і одна людина загинула. На нараді йшлося, що нема вже взагалі далі куди рухатися, якщо не навести хоча б елементарний порядок з дисципліною.
Скільки разів повторюємо, де треба і де не треба, часто з іронією, оте "рухаємося в Європу". А чи не пора всерйоз задуматися, і найперше тим, хто організовує виробництво, над змістом цього. Бо минає та пора, коли імідж інженера підтримували дядьки з косами і буряківниці з сапами. Згадаймо хоча б, скільки коштів летить на вітер, як головний інженер, чи будь-який інший спеціаліст, втне щось поспіхом, не зовсім продумано...
На нараді наголошувалося, що питання дисципліни серед керівників, спеціалістів пора підняти на вищий рівень. Про це вів мову заступник голови районної ради П.А. Сугак, який підбив на ній підсумки роботи. Бо безнаказаність породжує, як правило, безвідповідальність. Хіба це не знущання над людьми, навів він приклад, коли тільки у шести господарствах провели атестацію робочих місць! На сьогодні в районі є механізовані загони, до яких страшно зайти. І скрізь інженерна служба – з посадовими окладами, службовим транспортом. Чи може наведення порядку вже не є її функціональними обов'язками?
На ній, до речі, було представлено нового головного інженера районного управління агропромислового розвитку В.М. Дунаєвського, який вже приступив до виконання обов'язків.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.