Єдиним надійним захистом від пташиного грипу в даний час є знищення всієї хворої та інфікованої птиці.
Віруси пташиного грипу, як правило, не інфікують людей, але відомі випадки і смерті людей під час спалахів 1997-1999 і 2003, 2004 рр. При цьому людина є, більш за все, кінцевою ланкою в передачі вірусу грипу А, захворіти можна при контакті з живою інфікованою птицею або з’ївши сирого інфікованого м’яса.
Державним департаментом ветмедицини введена заборона на імпорт в Україну живої птиці і продукції птахівництва з усіх країн, де було виявлено спалах високопатогенного вірусу грипу птиці.
Дана вказівка посилити заходи щодо профілактики високопатогенного грипу птиці на великих спецгоспах з її вирощування, хоча, як не парадоксально, тут вона найбільш захищена. Потрібно на цей період звести до мінімуму контакт домашньої птиці із дикою, особливо водоплавною, не випускати домашню птицю із подвір’я чи загону.
При виявленні нетипових ознак у поведінці птиці, при масовій її загибелі необхідно негайно сповістити про це спеціалістів державної ветмедицини для вчасного прийняття ефективних заходів щодо недопущення розповсюдження високопатогенного вірусу грипу.
Державний департамент ветеринарної медицини гарантує, що в офіційну торговельну мережу заражене м’ясо птиці потрапити не може, однак небезпеку становлять стихійні ринки, де м’ясна продукція не проходить ветеринарних досліджень, на що повинен звертати увагу пересічний споживач.
Адміністрація ВАТ "Птахокомбінат Бершадський" теж гарантує високу якість своєї продукції і відсутність в ній збудника вірусу пташиного грипу.
За матеріалами журналів: «Ветеринарна медицина України», «Ефективне птахівництво».
Підготував:
Сергій ГРАБОВИЙ,
головний лікар ветеринарної медицини ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський».