– За законом, така група може бути організована, якщо до її складу, написавши заяви, вступлять щонайменше п’ятеро нардепів. До «Вінниччини» увійшли Петро Порошенко, я, Олександр Домбровський, Микола Джига, Михайло Герасимчук, Геннадій Ткачук, Іван Круковський.
Не написали заяв Ігор Калетнік (він, як перший заступником голови Верховної Ради, не має права вступати до будь-якої групи), Григорій Калетнік, Олег Зарубінський Оксана Калетник, Володимир Продивус. Це представники однієї політичної сили.
Минулого тижня Григорій Заболотний зустрічався з головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном.
– Ми домовилися, що перше засідання нашої групи на початку лютого буде проведено саме у Вінниці, а не в Києві. Маємо вирішити, які питання є першочерговими для Вінницької області, і яка конкретна допомога потрібна. Треба зібратись усім депутатам, меру міста, головам обласної державної адміністрації та облради і послухати, які пріоритети визначила область. А потім вже – закривати питання по своїх округах. Розумію, що проблем чимало: дороги, газ, ФАПи, школи, дитсадки, лікарні… За кожним напрямком ми закріпимо одного з членів нашої парламентської групи. Створення групи «Вінниччина» дає нам право йти на засідання уряду і вирішувати питання для Вінницької області. Саме для цього я йшов до Верховної Ради. Повірте, ніщо інше мене вже не цікавить. Я збираюсь кожен місяць їхати до своїх виборців і звітувати, як я голосував по кожному питанню, як використав свої можливості.
Стосовно приєднання до фракцій Заболотний заявив, що є новачком у парламенті і поки що придивляється.
– Головне не метушитися, – говорить Григорій Михайлович. – І тоді можна прийняти правильно рішення, де нам бути і з ким нам бути. А як себе вести, ми для себе визначились. Перед кожним засіданням сесії ми вирішуємо, як кожен буде голосувати. І кожен має право відстояти свою думку і намагаємось, щоб це була думка, яку відстоює вінницька група.
Головне, щоб вона була зрозуміла, чітка і однозначна.
На прес-конференції у Вінниці народний депутат України Григорій Заболотний заявив, що він та Олександр Домбровський відмовилися від депутатських пільг.
– Ми з Домбровським написали листи про відмову від парламентських пільг – додаткові виплати на оздоровлення, в кінці року дається додатковий оклад, проїзд у авто- та залізничному транспорті, перельоти… Житло вже нікому не дають. Я живу в одномісному номері готелю «Україна», номер маленький, чесно кажучи, нормального столу ніде поставити. Але в мене є нормальний робочий кабінет у бюджетному комітеті Верховної Ради. Олександр Домбровський у Києві живе в квартирі своєї дочки.
Всі ці пільги створюють тільки ілюзію і в людей викликають алергію.
– Чому б депутатам не брати ці кошти і віддавати їх нужденним виборцям?
– Ці гроші не дають на руки, їх перераховують чи дають путівку. Якщо відмовляєшся, то грошовий еквівалент не дають. Оклад народного депутата 6109 гривень. Оскільки я маю 36 років державного стажу, то майже стільки ж доплати за ранг, стаж і звання професора. Таким чином, у найпотужнішого депутата зарплата не перевищує 15 тисяч гривень. Крім цього, дається на виконання депутатських повноважень у межах такої ж суми. Ось ці гроші якраз і віддаю людям. Зарплат по 50-60 тисяч уже немає.
Стосовно депутатської недоторканості, то Григорій Заболотний каже, що раніше був «за» її зняття. Але коли прийшов у парламент, то змінив своє ставлення.
– Коли я побачив зсередини, що там робиться… Якщо недоторканість знімуть, жодний депутат з опозиції навіть рота не розкриє, інакше будуть серйозні наслідки.
Григорій Заболотний не називає роботу Верховної Ради сьомого скликання ефективною.
– Для когось це – розминка м’язів, для когось – піар.
Але дійсно є депутати, які намагаються виконувати свою програму. Я раніше негативно ставився до ВО «Свобода».
А тепер бачу, що в парламент прийшли доволі підготовлені, грамотні люди, які вимагають правильних речей – дотримання регламенту і Конституції, вимагають покінчити з «кнопкодавством»… Григорій Михайлович оцінив кадрові зміни в області.
Він повідомив, що на посаду голови Бершадської РДА є кілька кандидатур.
Стосовно призначення куратором Вінниччини Наталії Королевської, міністра соціальної політики Григорій Заболотний зазначив: – Не вважаю, що це міністерство щось суттєве може зробити для Вінницької області, бо саме воно завжди працює в жорстких рамках, йому бракує коштів. Можливо, зможуть надати якусь методичну допомогу… Хоча там багато нових людей, яким ще треба вчитися. Взагалі, переконаний, якщо до початку літа новий Кабмін не покаже ефективної роботи, то буде змінений.