На знімку: на прийомі – Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич. Фото автора
Бюджет дуже важкий. Але при цьому будуть віднаходитися додаткові резерви для підтримки ветеранських організацій, вони не залишаться поза увагою.
Прибули цього дня на прийом сільські голови Флорино і Сумівки Сергій Рожкевич та Олександр Лободовський, які ще раз просили сприяти у розв’язанні проблем своїх територіальних громад. Ці питання вирішуються (сміттєзвалище та газифікація).
Та все ж найбільше звернень, пов’язаних із виділенням допомоги на лікування, у проханні посприяти в проведенні складних і дорогих операцій. Звичайно, Григорій Михайлович одразу телефоном звертався до керівників відповідних медичних закладів, від себе деяким людям вручав грошову допомогу. При цьому роз’яснював, що має право вручити одній людині не більше 500 гривень із виділеного для цього фонду, який не такий уже й великий. Але він, як і раніше, перед кожним прийомом віднаходить кошти – і особисті, і своїх друзів. До речі, використовує з цією метою і гроші, що одержує від викладацької діяльності як професор. І під час прийому надав такої допомоги на суму понад десять тисяч гривень.
Дуже багато питань стосувалося працевлаштування молодих. І чомусь ішли з цим їхні батьки, а не вони самі, що значно ускладнювало вивчення депутатом ситуації.
Прийом висвітлив чимало соціальних проблем, які потрібно вирішувати на державному рівні. Крім медичного обслуговування та безробіття, це ще й пенсійне забезпечення, зокрема, чорнобильців, недостатнє фінансування різних галузей та інше.
У невеликому інтерв’ю після прийому Григорій Заболотний відзначив: – Це перший мій прийом у ранзі народного депутата України. На відміну від попередніх є позитивні моменти, наприклад, зменшилася кількість звернень із земельних питань. Сьогодні їх майже не було. Але набагато збільшилося людей, які зверталися за матеріальною допомогою на лікування. У системі охорони здоров’я потрібні зміни – при такій, якою вона є зараз, люди не витримають. Значно більше питань, ніж раніше, пов’язаних із працевлаштуванням. І найприкріше, що знайти роботу майже неможливо через те, що багато підприємств закрилися або змушені відправляти своїх працівників у додаткові відпустки. У невеликій Бершаді не працюють уже спиртозавод, пивзавод, електротехнічний, цілий ряд підприємств середнього бізнесу, скорочення відбулося на санепідстанції… Всі ці люди шукають роботу. А ми маємо шукати можливості для створення нових підприємств, кооперативів. Адже дуже багато молодих людей, які закінчили навчальні заклади, не мають роботи. Тим часом люди пенсійного віку працюють у системі охорони здоров’я, освіти і т.д. Крім зарплат, вони одержують пенсії. Розумію, що вони невеликі, але ж де дітися молодим спеціалістам? Це проблема, над вирішенням якої треба думати найперше на законодавчому рівні.
Багато питань було, скажемо так, дріб’язкових, які можна вирішити на місці, і ми це робили разом з головою районної ради.
… Майже п’ять годин без перерви тривав прийом.
Жодне питання, з якими прийшли люди, не залишилося поза увагою народного депутата і голови районної ради.
Федір ШЕВЧУК