30 січня 2017 р. голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, міський голова Михайло Кольченко за участю головного лікаря окружної лікарні інтенсивного лікування Лілії Брикулі, заступника головного лікаря комунальної установи первинної медико-санітарної допомоги Оксани Шелест, начальника фінансового управління РДА Людмили Мазур обговорили ситуацію щодо реформування медичної галузі на рівні району. Були присутні керівники та спеціалісти відповідних служб і відомств.
Лілія Брикуля у своєму виступі проінформувала, що спочатку в області планували створити вісім госпітальних округів, потім – п’ять, а згодом – тільки три (Вінницький, Могилів-Подільський, Тульчинський). Географічно наш район підпорядковуватиметься до Тульчинського. Наразі в Бершаді абсолютно нічого змінюватися не буде – наша лікарня як була багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування, так і залишиться нею.
Великим плюсом є те, що на базі нашого району працює центр невідкладної допомоги.
Нині у Бершаді діє багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня на двісті ліжок. Обслуговує три райони (населення – 109941). Функціонують абсолютно всі відділення, необхідні для надання медичної допомоги жителям регіону, – реанімаційне, хірургічне, неврологічне та інші, пункт переливання крові. У Бершаді змін, пов’язаних із реформуванням галузі, не буде. Навіть якби із 619 пологів, які прийняли за минулий рік, відняти кількість народження дітей у сусідніх районах, показника, який залишився, вистачить, аби наша лікарня не змінювала профіль. А оскільки такі медзаклади, згідно із відповідною постановою, повинні обслуговувати не менше 120 тисяч населення, до нас можуть приєднати ще один із районів, наприклад Тростянецький.
Вигідний нам госпітальний округ і тим, що у Тульчині є кадри, відповідна апаратура.
Хворих при необхідності не треба буде везти у Вінницю.
Їх доставлятимуть тільки у випадках, коли Тульчин не справлятиметься з їхніми проблемами.
Ці округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров’я, яка гарантуватиме своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, ефективне використання бюджетних коштів, створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу.
Було вирішено, що подальше впровадження медичних інновацій потребує детального вивчення та обговорення в громаді.