Країна має нагальну потребу у створенні професійної армії. Адже навіть у часи зовнішньополітичної стабільності боєздатна армія є стримуючим фактором для наростання воєнної агресії.
А військо без дисципліни існувати не може. Рано чи пізно кожна армія у своїй структурі створювала орган, покликаний контролювати та підтримувати законність і порядок у власних лавах. В Україні таким органом є Військова служба правопорядку Збройних сил України, створена у 2002 році.
Кадрові офіцери ВСП та військовослужбовці за контрактом уже отримують бойовий досвід на Сході, організовуючи службу у спецкомендатурах, патрулюючи міста, виявляючи порушників військової дисципліни, виловлюючи диверсантів та їхніх поплічників. Загалом – завдань на фронті дуже багато.
Але не менше їх й у тилу.
Навесні 2015 року зі Збройних сил України було демобілізовано близько 50 тисяч військовослужбовців, призваних минулого року за мобіліза - цією. Загалом, чисельність Збройних сил України має бути збільшена до 250 тисяч осіб. Повертається строкова служба як засіб підготовки активного кадрового резерву для війська. Тому армії просто необхідний дієвий інструмент контролю і впливу на таку кількість військовослужбовців.
Всенародний образ воїнагероя, звичайно, кується в окопах на передовій. Однак, його потрібно підтримувати всюди: таке поняття, як імідж структури та честь мундира, передбачає дотримання певних норм та правил.
Коли відбувалась лише перша черга мобілізації, виявилась ціла низка проблем суспільства, які «скопіювались» на армію: хуліганство, нестриманість до спиртного, відсутність виконавчої дисципліни в колективах тощо.
Офіцери кажуть, боротися із цими явищами в масштабах колективів, які складались виключно з кадрових військових, для яких служба є професією, було значно простіше. Зі збільшенням чисельності особового складу за рахунок мобілізованих громадян, які були фактично висмикнуті з цивільного життя і поставлені в жорсткі армійські статутносубординаційні рамки, ситуація ускладнилась.
Вінниця. Концентрація військ у гарнізоні чимала. Тому на базі Вінницького зонального відділу ВСП іде робота щодо збільшення чисельності особового складу.
Наразі у зональному відділі існує потреба в комплектуванні посад солдатського складу, кандидатами на які можуть бути відібрані військовослужбовці запасу, а також громадяни призовного віку без досвіду військової служби на умовах укладення контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України.
Середньомісячний рівень грошового забезпечення складає близько 3000 гривень за першим контрактом. Крім основних видів грошового забезпечення, протягом року військовослужбовці отримують грошову допомогу для оздоровлення, першочергові обзаведення та інші види виплат.
Медичне забезпечення передбачає безкоштовне лікування у військових медичних закладах та оздоровлення у військових санаторіях. Продовольче забезпечення організовано шляхом безкоштовного харчування (забезпечення обідами), або виплатою компенсаційних виплат. Речове забезпечення передбачає безкоштовне обмундирування та його своєчасну заміну.
Соціальні гарантії передбачають оплачувані відпустки для навчання, лікування та за сімейними обставинами.
Гарна новина на перспективу: Указом Президента України прийнято рішення про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ щодо можливості укладення контракту строком на 6 місяців. Грошове забезпечення військовослужбовців з нового року планується підняти до рівня грошового забезпечення Національної поліції – від 6 тис. грн.
Щодо повноважень. Особовий склад Вінницького зонального відділу ВСП здійснює контроль за дотриманням військовослужбовцями статутних норм, правопорядку та військової дисципліни.
На вулиці міста поступово повертаються військові патрулі у тій кількості, що відповідає ситуації та сучасним потребам.
Наразі це відповідним чином навчені та мотивовані солдати та офіцери. Бійці комендатури не будуть звичайними «агресивними моралізаторами» з гумовими кийками, яких повинні усі боятись. Мало лише «зафіксувати» порушника фізичними методами впливу, головне – аргументовано довести йому його неправоту і провину. І навпаки, патрульні ВСП повинні уміти відрізняти звичайного дебошира в формі від людини, неадекватна поведінка якої пов’язана із нервовими розладами внаслідок пережитого бойового стресу. Тому ми маємо підготувати військові патрулі й, зокрема, до контактів з такими особами.
Окрім звичайних порушників, військові патрулі мають брати участь у затриманні ворожих диверсантів, виявляти ухильників від військової служби тощо. Тому військовий патруль однозначно є і запорукою безпеки в місті, і помічником для громадськості, і пересторогою для потенційних порушників норм поведінки та військової дисципліни з числа військовослужбовців.
Місцезнаходження Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку: м. Вінниця, вул. Червоноармійська, 17 (навпроти музичної школи).
Ласкаво просимо до лав захисників України!