Конкурси розвитку територіальних громад – джерело додаткових надходжень фінансових ресурсів.
Про це аргументовано говорив Андрій Кавунець – директор регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини», який є структурним підрозділом Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Він стисло поінформував присутніх про діяльність центру, зокрема, про постійний моніторинг актуальних грантових пропозицій для територіальних громад та громадських організацій, а також про надання практичної допомоги у написанні та реалізації грантових проектів. Андрій Володимирович, демонструючи слайди, презентував учасникам семінару можливості участі у грантових програмах та акцентував увагу на ХІІ обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. За його словами, очікується, що загальний бюджет цього конкурсу складатиме близько 4 млн. грн., завдяки чому в області фондом конкурсу буде підтримано орієнтовно 90 проектів. Це дійсно перспективна, реальна можливість для територіальних громад залучити додаткові ресурси для свого розвитку, наголосив Андрій Кавунець. Він розповів про пріоритети обласного конкурсу проектів територіальних громад у нинішньому році, а також детально ознайомив присутніх із вимогами до заявок, які подаються на конкурс.
До речі, кінцевий термін подання проектів – до 16 години 13 березня 2015 року. На завершення директор регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад відповів на численні запитання учасників семінару, а Красносільський сільський голова Іван Пустовіт поділився з колегами досвідом щодо участі у різних конкурсах проектів, завдяки чому їм вдалося залучити понад 2 млн. грн. для розвитку територіальної громади.
Про основні положення проекту Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» мову вела головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань запобігання і виявлення корупції апарату райдержадміністрації Анастасія Кропив’янська.
Який порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам? Оскільки це питання надзвичайно важливе, Серединський сільський голова Михайло Швабський запропонував колегам, керівництву району спільно з відповідними фахівцями, юристами напрацювати своєрідну концепцію об’єднання територіальних громад у районі.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Зарецька інформувала про фінансування закладів освіти і культури на селі. Присутніх на семінарі директорів навчальних закладів цікавили питання організації харчування учнів, пришкільних таборів відпочинку та інші, на всі з них Людмила Йосипівна надала вичерпні відповіді.
Про порядок декларування доходів, отриманих службовцями органів місцевого самоврядування у 2014 році, розповідала головний спеціаліст відділу організаційнокадрової роботи та з питань запобігання і виявлення корупції апарату РДА Оксана Олійник.
Тема виступу начальника відділу Держземагенства у Бершадському районі Валерія Ткачука – «Плата за землю, що знаходиться під будівлями (ферми, токи, тракторні бригади, проектні дороги)».
Підсумки семінарського заняття підбив голова райдержадміністрації Олександр Лободовський, який долучився до його проведення після завершення особистого прийому громадян.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.