Керівник області, зокрема, зазначив, що, незважаючи на непросту суспільно-політичну ситуацію в державі, у новий рік Вінниччина вступила з позитивними результатами у розвитку економічної сфери.
– Індекс промислового виробництва у регіоні склав 105,4 відсотка при загальнодержавному – мінус 10,7. За цим показником область посідає 4-е місце в Україні. 112,9 відсотка становить індекс сільськогосподарського виробництва, і за обсягами валової сільськогосподарської продукції у 2014 році Вінниччина вийшла на першу позицію в державі. Досягненням області є також урожай зернових, яких минулоріч зібрано понад 5 мільйонів тонн.
Цукрові заводи виробили майже 450 тисяч тонн цукру, – повідомив Анатолій Олійник.
Попри непросту економічну ситуацію, вдається використовувати кошти й на розвиток. За словами голови облдержадміністрації, протягом минулого року у Вінниці та окремих районних центрах у рамках програми «Доступне житло» було введено в експлуатацію житлові будинки.
У ряді районів ця робота перебуває в активній фазі, і через часткове призупинення фінансування зазначеної державної програми нині вишуковуються формули завершення такого будівництва.
Нині область працює в режимі економії 30 відсотків споживання російського (і не тільки) газу. Газ економиться і в бюджетній сфері, що дає можливість вирівняти в цілому баланс по лімітах. 53 млн. гривень використано для переведення на альтернативне опалення 146 об’єктів.
Також голова облдержадміністрації інформував про створений торік електронний реєстр водних об’єктів регіону та нововведення у системі надання в оренду земельних ділянок. – Шляхом утворення так званої земельної комісії при голові облдержадміністрації ми запровадили прозору систему надання в оренду земель, розпорядження якими перебуває в компетенції ОДА. Жодне земельне питання не розглядалося поза рамками цієї комісії, таким чином ми змогли зняти напругу і на сьогодні практично не отримуємо скарг із зазначених питань, – підкреслив Анатолій Олійник. – Що стосується водних об’єктів області, то після проведеної ревізії їх кількість у реєстрі зросла з 3,7 до понад 5 тисяч. Весь їх перелік є сьогодні у відкритому електронному доступі, і по тих об’єктах, де закінчується термін оренди, ми вперше практикуємо проведення аукціонів по подальшому їх використанню.
Очільник області особливо наголосив на тому, що влада і держава в першу чергу мають служити людям. Тож під постійним контролем упродовж звітного періоду перебували й питання медицини, освіти та соціального захисту. За результатами 2014 року, повідомив Анатолій Олійник, всі соціальні зобов’язання, за винятком окремих позицій по фондах, які залишилися перехідними, обласною владою виконані.
Рівень соціального захисту громадянина – це якраз є критерієм оцінки цивілізованості держави. Керівники відповідних департаментів звітували на апаратних нарадах в ОДА.
З’явилися й нові проблеми – все, що стосується переселенців, яких офіційно в області майже 10 тисяч, а неофіційно – майже 12,5 тисячі.
По ходу вирішували питання по компактному розселенню кримських татар. А також про розміщення і функціонування Донецького національного університету у Вінниці. Область готова також прийняти до 500 дітей. Вінниччина була першою, яка відправила гуманітарний вантаж на схід, і далі це робить. Оперативно відправили шифер, руберойд і скло для Маріуполя.
Досить складна проблема з дорогами. У 2014 році не було достатнього фінансування на цю галузь. Та все ж і в цьому напрямку дещо зроблено.
У полі зору громадськості постійно перебували кадрова політика в області і районах, питання корупції. У 2014 році було здійснено ротацію голів райдержадміністрацій.
Станом на кінець січня 2015 року працювало 26 голів РДА.
Нині в області працюють нові директори департаментів – регіонального економічного розвитку, охорони здоров’я і курортів, сім’ї, молоді та спорту, соціальної політики. Призначено керівників новоутворених структурних підрозділів – будівництва, містобудування та архітектури. Прийнято рішення про об’єднання кількох департаментів і відповідне їх скорочення – утворення департаменту інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю, національностей та релігій ОДА. В умовах інформаційної війни роботу треба будувати так, щоб не відбиватися, а вести певні наступальні дії.
Йшла мова і про кадрову політику. Потрібно готувати базу даних, у першу чергу, молодих людей. Тому оргвідділ апарату і відділ кадрової роботи також об’єднають. В іншому форматі голова ОДА бачить роботу радників, які насамперед мають працювати над програмами, які приймає обласна рада, бути професіоналами.
Далі доповідач пройшовся по відомствах регіональних органів центральної влади. У них зараз також проводяться реорганізація та ліквідація (повноваження виконавчої та реєстраційної служби передаються на місця). Утворюється державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Вона об’єднуватиме чотири колишні служби – інспекцію із захисту прав споживачів, ветеринарну, фітосанітарну та санітарно-епідеміологічну. Державна служба з питань праці утвориться на базі державної інспекції з питань праці та держгірпромнагляду. В цілому із 12 відомств буде утворено 6.
– 2015 рік буде для нас вирішальним і переломним – ми серйозно хочемо підійти до того, щоб спланувати нашу роботу. Я завжди виокремлюю стратегічні і тактичні питання. Є стратегія 2020, прийнята урядом, затверджена Президентом. В області також подібна стратегія. Події, які відбулися, не могли не вплинути на те, щоб переомислити ці напрямки роботи, внести відповідні корективи. Створена відповідна робоча група для цього. Це дуже важливо для залучення іноземних інвестицій, – наголосив А.Д. Олійник.
Голова ОДА приділив увагу і програмі соціально-економічного розвитку та бюджету області на 2015 рік. Виходячи із сьогоднішніх реалій, розроблені доручення голови на 2015 рік по конкретних завданнях конкретних галузей та об’єктів і відповідальних за виконання.
Потім Анатолій Дмитрович відповів на запитання присутніх.