«Запровадження інституту представників голови ОДА на громадських засадах є на часі. Деякі місцеві керівники не завжди об’єктивно надають інформацію про ситуацію на місцях. Є проблеми з якістю виконання доручень керівництва області та впровадження на місцях пріоритетних та важливих завдань. До того ж діяльність самих громадських представників я бачу в першу чергу, як ефективних комунікаторів влади з населенням області, не обтяжених бюрократичною складовою, які зможуть приділити максимум уваги спілкуванню з населенням. Це люди, які не повинні сидіти в кабінетах з ранку до вечора, маючи один прийомний день на місяць. Ми будемо залучати активних людей, які будуть мати можливість зустрічатись із мешканцями району, від найменшого і найвіддаленішого села до районного центру. Таким чином, ми будемо отримувати повний перелік проблем, побажань і навіть скарг людей, як то кажуть, «з перших рук». На основі зведеної інформації РДА та представників голови ОДА будемо мати оперативну, чітку і об’єктивну інформацію, а також будемо брати до уваги поради представників голови ОДА з районів щодо вирішення нагальних проблем району, як людей, які живуть в цьому районі і переймаються проблемами громади», – зазначив голова Вінницької ОДА Анатолій Олійник.
Також представник губернатора має здійснювати громадський нагляд з боку громади за діяльністю чиновників усіх рівнів і матиме прямий вихід на керівництво Вінницької ОДА. Такі заходи, на думку голови ОДА, посилять відповідальність чиновників та підвищать рівень контролю за ними з боку територіальних громад.
«Уже найближчим часом такі представники будуть визначені після консультацій з громадами районів та міст обласного значення, місцевими громадськими активістами», – підкреслив Анатолій Олійник.