– Минулий рік був і для нас непростим, а фінансова ситуація – практично такою ж, як і у всіх. Але завершили його все-таки з позитивним настроєм, бо зробити вдалося чимало. Наприклад, у дитячому садку відремонтували санвузли, дещо вдалося відремонтувати на кошти сільської ради і у будинку культури. Колектив даної установи під керівництвом Володимира Клапатюка виборов третє місце в області у своїй галузі.
Зважаючи на те, що село Баланівка чимале, утримуємо пожежну охорону у складі двох автомобілів і пожежників. Певною мірою це затрати – минулорічний фонд коштів на все становив 84 тисячі гривень, але на практиці доведено, що мати її на випадок виникнення пожеж цілком виправдано. Торік, наприклад, нею було здійснено 14 виїздів, 12 із яких на території свого села. Збитки, яких би міг завдати вогонь, могли б бути у рази більшими. Враховуючи це, а також завдяки участі у проекті з поляками, один із спецавтомобілів вже переобладнано на мотопомпу, з їхньою підтримкою буде переобладнано ще один, завдяки чому значно підвищується ефективність їх використання.
У будинку культури села є інтернет-бібліотека. Хотілося б, звичайно, реалізувати значно більше наших планів і задумів. Розроблено вже проектно-кошторисну документацію на упорядкування частини вулиці Набережної – у 2014 році цей проект буде профінансовано. Запланували також подальший ремонт у дитячому садку, щоб можна було відкрити ще одну групу. Якщо тепер його відвідують 86 дітей, то додасться ще одинадцять, для яких не вистачало місць.
Маємо намір реконструювати у ньому систему опалення, замінити вікна в одній з груп на металопластикові, виконати ще деякі не менш важливі роботи. Котельню, наприклад, яка на значній відстані від нього, давно пора наблизити до основного приміщення, завдяки чому зменшиться витрата палива і покращиться теплопостачання.
Неабияку віддачу вбачаємо від участі у різноманітних проектах, конкурсах взагалі.
Ще у 2011 році був реалізований один із них по місцевих пожежних командах. А восени минулого року делегація із двох десятків наших дітей також побувала у Польщі. Був розроблений проект «Якщо танцюєш серцем – то танцюй всюди». Від них теж була делегація. За десять днів діти настільки здружилися, що були емоції і навіть сльози розлуки.
Нам було також запропоновано взяти участь у проектах новітніх технологій освітлення вулиць і територій.
Суть цих технологій у використанні світлодіодних ламп, завдяки чому економиться електроенергія, найсучасніших реле часу, напруги, фотодіодних реле. Проект цей, на суму понад шістсот тисяч гривень, вже у 2014 році буде реалізовано на території села.
Відсотків на сімдесят вуличне освітлення у нас вже відновлено. Тож тепер центр села маємо намір переобладнати під освітлення за новими технологіями, а зняте при цьому обладнання використати на вулицях, де освітлення ще немає. Сподіваємося, що завдяки цьому проекту покращиться і його якість.
Проектом передбачені паркові світильники – їх буде використано біля меморіалу загиблим воїнам, музею.
Як сільський голова, взагалі намагаюся працювати так, щоб у всіх сферах якомога більше знаходити точок дотику. Сьогодні просто неможливо не йти в ногу як із громадою, так і сучасністю.
Вже опираючись на власний досвід, дійшов висновку: гроші грішми, але набагато важливіше вміти знайти підхід до вирішення тієї чи іншої проблеми, до кожної людини.
Особливої ваги це набуває у наш час, коли у декого вже ніякої впевненості у завтрашньому дні. У таких випадках надзвичайно важливо роздмухати у людині хоч іскорку надії.
Так, дається це не завжди легко. Наприклад, дитина однієї з неблагополучних наших сімей навчається у ПТУ.
Хоч вартувало це чимало, нам все-таки вдалося розбудити у ній довіру. У цьому не тільки сільського голови заслуга, а й усіх наших соціальних працівників. Ставлю за мету підтримувати зв’язки з такими дітьми і надалі. Намагаємося охоплювати й інші категорії населення.
Звичайно, долати проблеми тільки силами сільської ради було б неможливо. Дуже суттєвою у цьому плані є допомога Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП».
Допомагають і місцевий рибгосп, усі п’ять фермерських господарств, приватні підприємці. Не було випадку, щоб хтось хоч чимось не допоміг.
Щоправда, одному мені відомо чого коштувало, з початком головування, знайти з усіма спільну мову, підхід до кожного. Вважаю, що тільки при умові, що працювати намагаємося по-сучасному, іти в ногу з часом, можемо розраховувати на вирішення навіть найскладніших проблем.