Сьогодні керівництвом держави впевнено проваджується курс на розбудову демократичного суспільства та соціально орієнтованої ринкової економіки, що є передумовою для набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі. Триває час практичних дій та перетворень, запорукою якого і був відповідний управлінсь - кий формат, його запроваджено з початку року в області, і він дав свої результати.
При визначенні пріоритетів та підготовці плану заходів враховувались інтереси усіх зацікавлених сторін, усі дії продумано, вирахувано у часі та узгоджено із іншими перетвореннями у державі.
Ніна Миколаївна акцентувала увагу на тому, що сьогодні усі поділяють переконання Президента України, що «лише та реформа буде підтримуватися у суспільстві, яку розуміють люди». Запроваджений формат став способом генерування ідей щодо вирішення соціальних проблем у нашому районі, налагодження для цього діалогу між громадським сектором, владою і бізнесом на засадах взаємного партнерства. Створення стабільних джерел наповнення місцевих бюджетів – основний пріоритет стимулювання економічної активності на місцях. Одним із таких є участь у різноманітних проектах громадських організацій.
Починаючи з 2008 року, громади району беруть участь у реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за участю міжнародної підтримки ЄС та ПРООН. Загальна вартість реалізованих заходів у першій фазі проекту становить 806 тис. грн., з яких 357 тис. грн. – кошти міжнародних організацій, 310 тис. грн. – районного бюджету, 92 тис. грн. – сільських бюджетів та 47 тис. грн. – кошти громад та спонсорів.
Підсумовуючи участь територіальних громад району у міжнародному проекті ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», можна сказати, що на вирішення питань соціальноекономічного розвитку громад буде освоєно більше 2 млн. грн., з них близько 1 млн. грн. – міжнародної підтримки, 276 тис. грн. – сільського бюджету, 658 тис. грн. – районного бюджету та 160 тис. грн. – інших коштів. Крім того, територіальні громади району беруть участь у Всеукраїнському та обласному конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. В 2013 році сім територіальних громад району виявили бажання взяти участь у десятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.
Отже, запроваджений на території регіону управлінський формат «Ініціативна громада – успішна влада» дає змогу ефективно використовувати наявний потенціал та самостійно заробляти кошти на місцях. Квартальні звіти голови райдержадміністрації, співбесіди із головами територіальних громад з питань виконання програми соціально-економічного розвитку відображають усі досягнення та напрацювання громади.
Багато проблем територіальних громад вирішуються шляхом підписання соціальних угод про співпрацю із головами сільськогосподарських товариств району. Проводиться активна робота з інвесторами для розбудови об’єктів соціально-культурного та господарського призначення, а також створення нових робочих місць. Владою створюються умови для пов - ного усунення адміністративних бар’єрів на шляху розвитку бізнесу та створення максимально сприятливих умов для інвестицій. З метою максимального спрощення дозвільних процедур та наближення системи надання адміністративних послуг до людей відкрито центр надання адмінпослуг. Активно реалізується комплексна програма «Доступне житло», що була ініційована Президентом України у 2012 році.
Підбиваючи підсумки наради, Михайло Бурлака наголосив, що в результаті впровадження нового управлінського формату маємо перші успіхи та надбання, але цей процес продовжуватиметься.
Бершадщина одна із перших започаткувала створення ресурсного центру, який надаватиме допомогу громадським організаціям у написані різного роду проектів як способу вирішення проблем територіальних громад. Адже збалансований розвиток сільських територій – це головний орієнтир для України, яка прямує до євростандартів. Результатом нового управлінського формату є і те, що вперше стратегічний план розвитку територіальних громад та області до 2020 року формує не тільки влада, а й жителі територіальних громад, представники громадських організацій, трудових колективів, інтелігенції, що відповідає прин - ципу роботи влади «почути кожного подолянина».
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату РДА.