– Президент України Віктор Федорович Янукович велику увагу приділяє налагодженню діалогу між владою та кожним українцем. Саме такі проекти, як «Діалог з країною», сприяють налаштуванню механізмів взаємодії з громадськістю, визначають найпроблемніші питання та надають можливість оперативно їх вирішувати. Це ще одне підтвердження того, що кожен житель області та всієї країни може звернутися по допомогу до представників влади і бути почутим.
– Проект «Діалог з країною» стартував майже півроку тому, тобто у влади було досить часу на розгляд питань, з якими жителі Вінниччини звертались до Президента України. Чи всі звернення сьогодні розглянуто, і скільки наших співвітчизників отримали конкретну допомогу?
– Під час телевізійного проекту «Діалог з країною» до Президента України Віктора Януковича надійшло сто шістнадцять звернень від жителів Вінницької області. Всі питання розглянуто відповідальними особами, громадянам надано детальні роз’яснення, а виконання звернень перебуває на контролі обласної державної адміністрації.
Дехто із заявників вже отримав допомогу, здебільшого, це вирішення матеріальних питань, надання юридичних консультацій, допомога у забезпеченні ліками на пільгових умовах тощо.
– З якими проханнями найчастіше жителі нашої області звертались до Глави держави? Чи можете назвати приклади позитивного вирішення звернень заявників?
– Традиційно мешканців Вінниччини турбують питання, що стосуються житлово-комунального господарства. До проекту «Діалог з країною» люди зверталися з проханням вирішити ту чи іншу проблему, пов’язану з наданням послуг електропостачання, водопостачання та водовідведення, вивозом сміття, освітленням вулиць та під’їздів будинків, функціонуванням ліфтів тощо.
– Якщо розділити заявників за соціальним станом, то частіше до Президента України як гаранта Конституції зверталися представники якої категорії населення?
– Найчастіше зверталися найбільш вразливі категорії, зокрема пенсіонери – більш як 60 звернень (соціальний захист, комунальне господарство, житлова політика, благоустрій та будівництво, діяльність службових осіб, транспортне обслуговування, охорона здоров’я), робітники – близько 20 звернень (житлова політика, соціальний захист: виплата зарплат, питання незаконного звільнення, транспортне обслуговування та стан доріг, комунальне господарство, освіта, наука та інтелектуальна власність, діяльність підприємств та установ, благоустрій і будівництво). Селян області хвилювали питання низьких закупівельних цін на молоко та м’ясо у заготівельних пунктах та нерегулярна виплата дотацій на вирощений молодняк ВРХ.
Значна кількість звернень надійшла від багатодітних сімей та одиноких матерів (житлова політика: поліпшення житлових умов, охорона здоров’я: матеріальна допомога для обстеження та лікування дітей, соціальних захист: виплата соціальної допомоги тощо), інвалідів I-ІІІ групи (житлова політика: пільгове отримання житла, соціальних захист, комунальне господарство, благоустрій та будівництво).
– Нещодавно Вінницю за рейтингом українського журналу «Фокус» було названо найкомфортнішим для життя містом України. Чи всім вінничанам живеться комфортно, з якими проханнями вони звертались до Президента?
– Від жителів обласного центру надійшло 16 звернень. П’ять із них стосувались отримання безкоштовного житла або поліпшення житлових умов, три – нарахувань за спожиті комунальні послуги, стільки ж – соціального захисту, два – перепаду напруги в мережі електропостачання на Старому місті, решта – питанням якості обслуговування в медичних закладах, забезпечення робочими місцями та підвищення заробітної плати працівникам дитячих садочків. Усі запити було опрацьовано, за результатами розгляду заявники отримали відповіді та роз’яснення.
– Іване Михайловичу, нещодавно у «Вінницькій газеті» була публікація про ветерана Великої Вітчизняної війни, який після звернення до Президента під час «Діалогу з країною» отримав довгоочікувану квартиру. Які будуть Ваші коментарі з цього приводу?
– Мова йде про звернення Григорія Ластовецького – інваліда Великої Вітчизняної війни I групи, який тривалий час перебував у черзі на отримання житла і на початку року в списку інвалідів війни та сімей військовослужбовців значився під №31, а в списку інвалідів ВВВ I групи – під №3. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України, яка стосується порядку використання коштів державного бюджету для забезпечення житлом інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи, які протягом тривалого часу перебувають у черзі на отримання житла, виконкомом міської ради було придбано три однокімнатні квартири в будинку по вул. Смирнова, 23. На засіданні виконкому Вінницької міської ради, яке відбулось на початку березня, було вирішено одну з квартир площею 46 м2 зі всіма комунальними зручностями надати саме Григорію Ластовецькому.
– Підсумовуючи нашу розмову, хотілось би почути думку досвідченого керівника про доцільність і результативність проектів, які передбачають відкритий діалог влади з пересічними громадянами.
– Можу з впевненістю сказати, що такі проекти, як «Діалог з країною», не просто цікаві, а й корисні, як для громадян країни, так і для представників влади. Вони дають можливість не тільки допомогти у вирішенні нагальної проблеми кожній окремій людині. В першу чергу вони дозволяють окреслити коло найважливіших соціально-економічних питань, які турбують громаду і потребують пильної уваги та системних перетворень від керівництва держави та областей.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.