Насамперед, Михайло Григорович відвідав заклади соціальної сфери. Літо – пора будівельних та ремонтних робіт.
Хто більше встигає зробити влітку, той впевненіше почуватиметься взимку. В цьому плані приємно вразили загальноосвітні навчальні заклади. Зокрема Маньківська ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Т.Петренко), яку серед нав - чальних закладів свого рівня по праву можна вважати однією із найкращих. Тут проведено вже всі косметичні ремонти в класах та коридорах.
За рахунок коштів відділу освіти, батьківських та спонсорських (ТОВ «Лан», С.Савченко) облаштовано внутрішні вбиральні та замінено вікна на пластикові. На високому рівні і навчально-виховна робота. З 2002 року діти, починаючи із 2 класу, вивчають інформатику, мають для цього обладнаний комп’ю терний клас (9 комп’ют ерів).
Проводяться роботи по встановленню огорожі за рахунок коштів бюджету сільської ради та батьків. Але проблемним питанням є винесення котельні з підвального приміщення та перекриття школи, дах якої підтікає (заявка директора написана 6 років тому).
Ведуться ремонтні роботи і в Шумилівській ЗОШ І-ІІ ступенів (Н.Прозванюк): облаштування внутрішнього туалету, підведення води, виведення каналізації. Сільським головою вивезено відсів та щебінь для проведення ремонтних робіт у школи, дитсадки та ФАПи (Шумилів, Крушинівка), цеглу (ТОВ «Лан»), проведено роботи по ремонту Маньківського дитячого садочка. Також у Шумилові планується ремонт приміщення під ДНЗ, адже 20 дітей підвозяться до Маньківського дитсадка. Дитячий садочок села Крушинівки вже декілька років успішно працює у загальноосвітній школі. Сьогодні ведуться роботи по встановленню огорожі та облаштуванню дитячого ігрового майданчика.
Приємне враження справили пришкільні ділянки, які утримуються навчальними закладами всіх трьох сіл. Тут учні відробляють практику, забезпечуючи тим самим необхідними продуктами харчування на перший випадок (висаджено яблуневі та горіхові садки, овочі, полуницю та інше).
Особливу увагу голова райдержадміністрації звернув на Маньківську амбулаторію загальної практики сімейної медицини (А.Зоріна) та ФАПи, основним завданням яких сьогодні є облаштування внутрішніх туалетів, підведення води та виведення каналізації, створення комфортних умов обслуговування хворих.
Недавно відкрито на базі лікарні пункт тимчасового базування швидкої медичної допомоги, який обслуговує понад 8 тисяч населення прилеглих сіл. Також на базі амбулаторії діє денний стаціонар на 14 ліжок, який обслуговується медичним персоналом, що працював раніше.
Із бюджету сільської ради виділено кошти в сумі 4 тис. грн. – Шумилівський ФАП (С.Коваленко) та 500 грн. на медпрепарати); 6 тис. грн. та 500 грн. на медпрепарати – Крушинівський ФАП (В.Кулик), на Маньківську амбулаторію ЗПСМ – 2000 грн.
Постійну спонсорську допомогу надає ТОВ «Лан» (С.Савченко). Хотілося б також, щоб і жителі громади не були байдужими, а брали активну участь у вирішенні проблем.
Щодо закладів культури, то вони залишають бажати кращого. Звичайно, потрібні кошти на ремонти та утримання величезних приміщень, але має місце і людський фактор.
Адже викосити чи вирвати бур’яни можна із мінімальними фінансовими затратами.
Потребує капітального ремонту меморіал Слави, триває робота по встановленню вуличного освітлення.
Підсумовуючи свій робочий візит, М.Бурлака наголосив, що звітування за підсумками діяльності у першому півріччі поточного року стартуватиме вже на початку липня, тому потрібно посилити роботу за пріоритетними напрямками соціально-економічного розвитку територій.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату РДА