Ознайомившись із фінансово-господарськими показниками КП «Бершадське житлово-комунальне господарство» та витратами на діяльність центральної котельні, Михайло Григорович висловив стурбованість, що забезпечення теплопостачання міста відбувається неефективними методами.
Вугілля, як і всі попередні роки, закуповується за рахунок субвенції з районного бюджету Бершадській міській раді. З кожним роком обсяги видатків збільшуються, а шляхів виходу з ситуації, що склалася, ні міська влада, ні КП «Бершадське житлово-комунальне господарство» так і не знайшли.
Голова РДА наполегливо порадив терміново вивчити питання «переходу» з опалення вугіллям на опалення дровами та пілетами, що на сьогодні є більш доступним та дешевим.
Учасниками наради розглядались також питання про створення ОСББ, про запровадження системи самооподаткування населення, яка діє у всіх сільських громадах, але чомусь не діє в місті, про реалізацію енергетичних проектів, що дасть можливість жителям багатоповерхівок використовувати електроопалення.
Керівник району дав доручення посадовим особам, причетним до вказаного питання, письмово подати пропозиції щодо вирішення питань сплати в повному обсязі вартості комунальних послуг, вдосконалення схеми відшкодування різниці в тарифах, суттєвого зменшення фінансової допомоги з районного бюджету КП «Бершадське житлово-комунальне господарство».
– Ми повинні мати конкретний розроблений план дій щодо виходу з ситуації, яка має місце кожного опалювального періоду в місті. Також необхідно невідкладно розглянути питання впровадження енергоефективних заходів на центральній котельні на розширеній нараді за участю голів постійних комісій міської ради, громадських організацій з метою прийняття найоптимальніших рішень, – зазначив на завершення голова райдержадміністрації.
Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату РДА