Не з приємних залишилося у всіх враження від побаченого. Причому, виявлено чимало проблем, які можна було б вирішити навіть за умови нинішнього недофінансування сільських рад.
Для цього варто лише пильнувати за всім, як кажуть, господарським оком.
Хіба варто було очікувати аж приїзду робочої групи, щоб підняти громаду на окультурення населеного пункту? Голова РДА тут же розпорядився, щоб організували обрізку дерев, ремонт парканів.
Необхідно також облаштувати в’їзд у село.
Однією із проблем на ФАПі у Поташні є відсутність води, та ще й колодязь далеко. Керівником району тут же було визначено терміни вирішення цієї проблеми. Оскільки обидва поверхи лікувального закладу опалюються тільки двома грубками, ні про яке тепло тут не може і мови йти.
Хоча при бажанні його можна було б організувати у частині цього приміщення, і внутрішні вбиральні також.
Без нагадування треба було б прибрати територію навколо магазину-бару.
Зроблено зауваження робочою групою і завідуючій дитячим садком Л.М. Скляр стосовно налагодження водовідведення з-під його стін. Небагато, як виявилося, треба було для остаточного вирішення проблеми і з внутрішніми вбиральнями. Зовсім іншим міг би бути й ігровий майданчик, якби хтось зробив спробу щось на ньому змінити.
Голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака не раз зауважував: для наведення порядку в селі, на об’єктах соцкультпобуту та навколо них не стільки велику роль відіграють кошти, як ставлення до обов’язків тих, хто повинен стежити за порядком.
Сільський голова Д.С. Коцюба говорив про те, що немає коштів навіть на заміну перегорілих електролампочок по селу. Але робочою групою було зроблено висновок, що якби більше спілкуватися, наприклад, з енергетиками або з настільки серйозним інвестором, який на сьогодні працює у Поташні, про подібні проблеми не довелося б вести мову. У цьому переконалися, побувавши на свинокомплексі, розповідь про який буде вміщено в одному з наступних номерів газети.
Побували представники робочої групи і у Поташнянській школі, де однією з найголовніших проблем є віддалена майже на 300 метрів від неї котельня, а також у ПП «Автокрафт», яке у місті Бершаді.
Районну владу цікавить подальша доля цього підприємства, тож під час зустрічі з керівництвом було намічено ряд дій щодо виведення його із складної ситуації.
Завітали також на територію КП «Бершадьринок», де з міським головою М.І. Кольченком велася мова, як можна найшвидше ввести його в дію. Намічено шляхи розв’язання і цієї проблеми.
Так, вирішення багатьох питань дійсно залежить від наявності фінансів. Але, як засвідчує досвід, дуже багато залежить і від конкретних дій сільських, міського голови, активу сіл і міста.
Павло КУШПЕЛА