Про стратегію соціальноекономічного розвитку сільських територій «Рідне село» та визначення шляхів і заходів з розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації інформував начальник агропромислового розвитку райдержадміністрації В.П. Бондарина. Основні її положення розроблені Міністерством аграрної політики України за участю Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, профільних громадських організацій, міжнародних експертів та аграріїв.
Базуючись на досвіді США, Канади, Китаю, Кореї та країн Європейського Союзу, вона зорієнтована на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.
Основний принцип ініціативи «Рідне село» – принцип сільськогосподарської кооперації. Кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників – один із дієвих європейських інструментів сталого розвитку.
Більшість дрібних та середніх сільгоспвиробників взагалі не мають або мають вкрай обмежені можливості для первинної обробки та зберігання зібраного урожаю. Вони не в змозі забезпечити ефективне просування і збут своєї продукції на ринку. Кооперативні ж формування таку можливість надають. Через систему кооперації дрібний виробник зможе отримати державну підтримку, донорську допомогу та доступ до кредитних ресурсів. Крім того, вважається, що кооперативи стануть ефективним механізмом згуртування селян, сприятимуть розв’язанню низки їхніх соціально-економічних проблем. Саме тому створення кооперативів – заготівельних, виробничих та обслуговуючих – й було покладено в основу програми «Рідне село».
Вважається, що це не лише сприятиме наповненню бюджету, а й поліпшить добробут селян, зменшить соціальну напругу в суспільстві через безробіття.
Про стан інвентаризації земельного фонду та нормативної грошової оцінки земель населених пунктів інформував начальник відділу Держкомзему у Бершадському районі В.Д. Гладкий. Це питання перебуває на особливому контролі у владних структур району.
Нормативна грошова оцінка є базою оподаткування в Україні. Відповідно до чинного законодавства нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років.
Стосовно інвентаризації земельного фонду В.Д. Гладкий повідомив: станом на початок нинішнього року в межах населених пунктів проінвентаризовано 13634 га, що становить 89,9% від загальної площі в межах населених пунктів. Земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проінвентаризовано 15435 га (99,5%).
В обговоренні цього питання взяли участь Осіївський, Серединський і Великокиріївський сільські голови В.М. Соколюк, М.В. Швабський і М.Ю. Поліщук та заступник голови РДА В.Я. Кушпела.
Координаційна рада рекомендувала відділу Держкомзему у Бершадському районі визначити перелік сільських населених пунктів, в яких необхідно завершити повторну грошову оцінку земель, та внести райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування базового рівня пропозиції, що стосуються фінансування робіт з проведення грошової оцінки та інвентаризації земель. Крім того, міській та сільським радам було рекомендовано до 1 січня 2013 року провести аналіз стану інвентаризації земель населених пунктів, а також за необхідністю укласти угоди щодо повторної оцінки земель, передбачивши для цього відповідне фінансування у місцевих бюджетах.
Вів засідання і підбив підсумки голова районної ради М.Г. Бурлака.