За два роки діяльності облради 6 скликання відбулося чимало знакових для Вінницької області подій. Вони політично чи економічно, опосередковано чи безпосередньо вплинули на життя громади краю та впливатимуть на розвиток регіону у майбутньому. Отож, згадаємо віхові події за два роки роботи обласної ради на чолі з С.П. Татусяком.
2011 рік 28 січня – затвердження на сесії обласної ради «Концепції місцевого самоврядування» (на основі польської моделі влади) та направлення її до Президента України, уряду і парламенту зі зверненням пришвидшити процес децентралізації влади в Україні.
20 травня – Міжнародна науковопрактична конференція «Реформування місцевого самоврядування: національний та світовий досвід» за участю голови Верховної Ради В.Литвина, радника Президента України М.Ставнійчук, 18 народних депутатів, голів обласних рад, іноземних експертів. Було прийнято резолюцію з конкретними пропозиціями до ПУ, ВРУ, КМУ щодо реформування місцевого самоврядування в Україні.
15 липня – прийнято рішення обласної ради та розпочато роботу над «Стратегією розвитку Вінницької області до 2020 року». Вперше було залучено до її обговорення і створення територіальні громади області.
12-15 вересня – вперше відбулася презентація Вінницької області у Швейцарії (Посольство України), Франції (Рада Європи) та Бельгії (Комітет регіонів Європейського Союзу).
28 жовтня – Вінницька область стала членом Асамблеї європейських регіонів, що відкрило для неї участь у європейських заходах та проектах.
31 жовтня – прийнято рішення обласної ради про створення «Вінницької обласної спеціалізованої дитячоюнацької спортивної школи з футболу Олега Блохіна та Ігоря Бєланова».Цей комунальний заклад функціонує на базі колишньої ДЮСШ «Нива».
23 грудня – Вінницька обласна рада першою в Україні підготувала та затвердила обласну антикорупційну програму, яка відображає положення нового Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
2012 рік 2 лютого – Вінницька область та Республіка Молдова офіційно закріпили домовленість про створення Єврорегіону «Дністер». Відповідний договір з боку Вінниччини підписали голова обласної ради Сергій Татусяк та голова обласної державної адміністрації Микола Джига, з боку Республіки Молдова – голови шести районних рад: Дондушень, Окніца, Резіна, Сорока, Флорешти і Шолданешти.
14 лютого – Вінницька обласна рада першою в Україні підготувала та ухвалила «Обласну програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області на 2012-2015 роки».
Інші області України взяли цю Програму за основу при розробці власних регіональних програм.
28 лютого – в рамках відзначення 80річчя Вінницької області, у Вінниці відбувся «круглий стіл» на тему «Міжнародне співробітництво та сильна регіональна демократія як основа європейської інтеграції». Головним спікером заходу став Генеральний Секретар Асамблеї європейських регіонів (АЄР) Паскаль Георген. На теренах області такий захід за участю представника Асамблеї проводився вперше.
19 квітня – у Вінницькій області розпочато реалізацію грантового проекту «Створення та початок діяльності Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування». Проект реалізувався в рамках програми «Польська допомога розвитку-2012» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Партнери-виконавці: Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-ПольщаНімеччина», Великопольський Центр Освіти і Курсів Самоврядування (м. Познань, Польща), Вінницька обласна рада.
18 травня – у Вінниці відбувся Міжнародний форум громадських ініціатив, який зібрав представників державних і громадських інституцій України та зарубіжних країн, міжнародних інвестиційних і донорських фондів, бізнесових структур, громадських організацій України, Польщі, Молдови, Німеччини, депутатів Вінницької обласної ради, голів районних рад, сільських, міських голів, представників місцевих органів виконавчої влади – всього 500 осіб.
16 серпня – підписання угоди про співпрацю між Єврорегіоном «Дністер» та Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) та впровадження першого спільного проекту зі спрощення перетину українсько-молдовського кордону.
11-12 жовтня – презентація Єврорегіону «Дністер» у Комітеті регіонів Європейського Союзу (м. Брюссель) та відкриття офіційного офісу Представництва Єврорегіону «Дністер».
Голова обласної ради Сергій Татусяк підкреслює, що вся діяльність ради відбувається в світлі прискорення реформування місцевого самоврядування в Україні та направлена на самодостатній розвиток територіальних громад Вінниччини.
– Для мене регіон, розвиток Вінниччини, кожної територіальної громади – то пріоритет. І як для людини, громадянина, і як для посадовця, – акцентує на головному С.Татусяк.
Леся ГНІДЕНКО