Для перевірки стану речей і зробленого в цих напрямках була створена робоча група, в яку увійшли керівники управлінь облдержадміністрації.
Іван Михайлович відзначив, що жнивна кампанія у цьому році непроста, південь України серйозно постраждав від аномальних засух. Несприятлива ситуація і в південних районах Вінниччини.
Дуже важливо, щоб ми використали потенціал області і вишли на визначений рубіж – 4 мільйони тонн зерна.
Далі звітували керівники районів.
Першим виступив голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур.
Він відзначив, що матеріально-технічна база району і фінансові ресурси сприяли тому, що господарства активно включилися в жнивну кампанію. Але недостатня кількість вологи в ґрунті не дала можливості багатьом господарствам торік посіяти озимі культури в оптимальні строки. Частина посівів знищена морозами. Несприятливі погодні умови були весною і на початку літа цього року. Та все ж валовий збір зерна ранньої групи очікується більше 85 тисяч тонн.
Середня врожайність з гектара – 28,4 центнера.
На наступний маркетинговий рік планується розширення посівних площ. Зараз ведеться підготовка ґрунту.
Проти минулого року на 2 % збільшено виробництва м’яса, молока – на 31. Середньодобові прирости: ВРХ – 459 грамів, свиней – 332 грами; надій молока від корови збільшено на 31 %. Поголів’я ВРХ станом на 1 липня 2012 року – 5781 (більше, ніж торік, на 96 голів); свиней – 8873 голови. На особливому контролі закупівельні ціни на молоко.
Потім виступив голова Тростянецької РДА Сергій Скіць. Розповівши про структуру посівних площ, він сказав, зокрема, що вона витримується, але деякі господарства висівають більше, ніж потрібно, соняшнику. На день проведення наради вал зернових склав 61 тисячу тонн, район виходить на 70 тисяч тонн. Середня врожайність – 36 центнерів з гектара. У тваринництві – 7397 голів ВРХ, свиней – 5551. Надій від корови складе більше 6000 кілограмів.
Урожайність зернових у Чечельницькому районі, проінформував його очільник Микола Качинський, сьогодні складає 26,7 центнера з гектара. Кількість голів ВРХ у районі – 7292.
У ході звітувань слово брали також керівники обласних управлінь.
Іван Мовчан, підбиваючи підсумки наради, акцентував увагу на безумовному виконанні визначених завдань. До 15 серпня, зокрема, необхідно затвердити структуру посівних площ на наступний рік (цукрового буряку повинно бути не менше 7 %), проідентифікувати поголів’я ВРХ у районах з метою отримання населенням дотацій. Потрібно неухильно дотримуватися точної звітності.
Було озвучено на нараді і рівень заробітної плати в агропромисловому комплексі регіону. Якщо середньомісячна зарплата у сільському господарстві в Тростянці складає 2138 гривень (це більше, ніж в інших галузях), у Чечельнику – 1835, то в Бершаді цей показник – 1600 гривень.