Fridge magnet wooden gears

Медреформа по-бершадськи: перші результати

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Липня 2012, 01:12

У пілотних регіонах, як відомо, проводиться експеримент з удосконалення медицини. В медичному обслуговуванні населення нашого району теж сталися зміни. Наскільки вони ефективні? Які здобутки і проблеми реформування системи охорони здоров’я на місцевому рівні? Це і було одним із головних питань порядку денного 15 сесії районної ради 6 скликання, пленарне засідання якої відбулося минулої п’ятниці.

В роботі взяли участь депутат обласної ради Г.М. Заболотний, голова районної ради М.Г. Бурлака, який вів засідання сесії, і його заступник В.С. Бондаренко, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур і його заступники, начальники управлінь, відділів, служб РДА, міський, сільські голови, головні лікарі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та завідуючі ФАПами, керівники районних підрозділів міністерств і відомств України, промислових і сільськогосподарських підприємств, районних установ, організацій, представники політичних партій і громадських організацій. Михайло Григорович проінформував присутніх про роботу у міжсесійний період, після чого депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Про підсумки проведення реформи у медичній галузі району на етапі первинної та вторинної медико-санітарної допомоги у рамках пілотного проекту доповідали начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Д.Н. Яремчук, головний лікар комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Л.І. Брикуля та головний лікар Бершадської центральної районної лікарні В.А. Залецький. Відзначалося: Бершадщина бере активну участь у реалізації пілотного проекту, який спрямований на поліпшення здоров’я населення. Вже більше року пройшло відтоді, як розділено рівні надання медичної допомоги на первинний та вторинний. Нова модель структурно-функціональної перебудови визначає пріоритет профілактичної медицини і здорового способу життя населення, забезпечення якісних медичних послуг.

Центр сімейної медицини, за словами Л.І. Брикулі, працює стабільно. У лютому нинішнього року він один із перших в області отримав ліцензію на медичну практику. На стадії завершення й оформлення ліцензії на отримання, транспортування, збе рігання, видачу і списання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, після чого амбулаторні онкохворі зможуть отримувати наркотичні препарати за місцем проживання.

Вже завершено роботу по вибору жителями району сімейного лікаря, медсестри загальної практики – сімейної медицини та фельдшера.

У всіх населених пунктах медич ними працівниками офор м лено реєстраційні фор ми. Повністю готовий паперовий реєстр пацієнтів, при забезпеченні сімейних лікарів комп’ютерами буде і електронний реєстр. Усе це, переконана Лілія Іванівна, дає можливість забезпечити реалізацію права громадян вільно вибирати лікаря й отримати якісну медичну допомогу.

Має місце кадрова проблема серед лікарів загальної практики – сімейної медицини, відзначила Л.І. Брикуля, адже вони відсутні в Флоринській, Сумівській, Яланецькій амбулаторіях ЗПСМ, недоукомплектовані штатні посади лікарів у Бершадській, Війтівській, Михайлівській, Устянській, Баланівській, Шляхівській АЗПСМ. До того ж, половина з працюючих сімейних лікарів – пенсіонери або громадяни передпенсійного віку.

Проводиться робота по зміцненню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, про що неодноразово повідомлялося в газеті. Нині ведеться підготовка до відкриття чотирьох пунктів швидкої допомоги на базі Михайлівської, Шляхівської, Устянської та Маньківської АЗПСМ.

Одне з болючих питань сьогодні – потреба в аптечних закладах у віддалених селах.

В районі має діяти комунальна аптека.

Якщо реорганізація першого рівня надання медичної допомоги в пілотних регіонах підходить до завершення, то реформування вторинної ланки почнеться з січня 2013 року, зазначив у своєму виступі головний лікар центральної районної лікарні В.А. Залецький.

За його словами, в ЦРЛ ще з минулого року проводиться підготовча робота для створення багатопрофільної лікарні інтенсивної медичної допомоги. Працювали над зміцненням матеріально-технічної бази – проведено ремонти терапевтичного, хірургічного відділень ЦРЛ, адмінкорпусу, консультативної поліклініки, приміщення замісної терапії для наркозалежних хворих. Створено відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

На базі Бершадської ЦРЛ передбачається створення станції швидкої допомоги, яка обслуговуватиме жителів шести районів та Ладижина.

Про це також писала наша газета.

Наряду з цим, Василь Анатолійович відзначив ряд проблемних питань, які необхідно вирішувати спільно, усією громадою. Зокрема, необхідно відремонтувати приміщення для відкриття пунктів тимчасового базування швидкої допомоги, вирішити питання з облаштуванням під’їзних шляхів до станції швидкої допомоги, продовжувати поліпшувати матеріально-технічну базу ЦРЛ.

Виступ начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Д.Н. Яремчука був сприйнятий неоднозначно. Дмитро Никифорович висловлював нарікання на роботу керівництва ЦРЛ, вказував на недоліки. Він переконаний: ще багато потрібно зробити для поліпшення медичного обслуговування населення, наведення порядку в галузі, в тому числі і у вторинній ланці системи охорони здоров’я.

Емоційним був виступ депутата В.М. Гумена, який відверто говорив про ставлення людей до медицини, про проблеми медичного обслуговування населення у віддалених селах.
Питання реформування медичної галузі району в полі зору і постійної комісії ра йонної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства. Її голова В.П. М’ясніков говорив про невирішені проблемні питання.

Одне з них – створення та введення електронного реєстру пацієнтів в амбулаторно-поліклінічних закладах першого та другого рівнів. За його словами, потребують поліпшення соціально-побутові умови в медичних закладах сільської мережі. Необхідно вивчити можливість та ініціювати відкриття на базі колишніх дільничних лікарень хоспісу та лікарні відновного лікування, забезпечити збереження мережі закладів охорони здоров’я, розробити довгостроковий прогноз їх розвитку.

Василь Павлович мову вів і про модернізацію вторинної спеціалізованої медичної допомоги. Перший крок зроблено – майновий комплекс центральної районної лікарні передано до спільної власності громади області. На його думку, адміністрація ЦРЛ робить все можливе і навіть на випередження, аби на її базі було створено госпітальний округ.

Важливого значення В.П. М’ясніков надає інформаційному супроводу реформування галузі в районі. Він вважає: роз’яснювальну роботу серед населення і медичної громадськості потрібно посилити.

Цікаві і слушні пропозиції звучали і з уст депутатів С.Л. Шульц, В.П. Довгань та Сумівського сільського голови О.В. Лободовського, зокрема, стосовно створення медико-соціальних центрів на базі окремих колишніх дільничних лікарень, а також комунальної аптеки, фінансування галузі тощо.

Висловив свою особисту позицію і депутат обласної ради Г.М. Заболотний. Реформи однозначно потрібні, треба вносити пропозиції, шукати варіанти, вибирати раціональний шлях.

За його словами, медикам сьогодні дали право приймати рішення в організаційному плані, але поки що не підкріпили це достатніми ресурсами. Має бути серйозний інформаційний супровід реформування системи охорони здоров’я, щоб люди бачили поступові кроки, і, безумовно, потрібне належне фінансове забезпечення.

Депутати прийняли відповідне рішення з першого питання, а також затвердили програму «Місцевих стимулів для медичних працівників первинної ланки у районі на 2012-2014 роки».

На сесії розглянуто питання й про хід виконання рішення 3 сесії районної ради 6 скликання від 17 грудня 2010 р.

«Про програму розвитку малого підприємництва Бершадського району на 2011-2012 роки».

На сьогодні в малому та середньому бізнесі задіяно більше п’яти тисяч осіб, діють 155 малих підприємств та 111 фермерських господарств. Активно займаються бізнесом 3360 підприємців – фізичних осіб. На 10 тисяч наявного населення району припадає 25 малих підприємств.

Щороку зростають обсяги надходжень податкових і обов’язкових платежів від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів. Так, в 2010 році надійшло 10,6 млн. грн., в 2011-му – 15,8, в першому півріччі поточного – 6,6 млн. грн.

Виступаючи на сесії, депутат облради Г.М. Заболотний висловив своє бачення розвитку малого підприємництва. На його думку, треба було б запровадити податкові канікули для малого бізнесу хоча б на два-три роки і перевірки проводити лише один раз на рік. Бершадщина – потужний район, і щоб інтенсивно розвиватися необхідно впроваджувати інновації, залучати інвестиції і опиратися на кваліфіковані кадри.

Депутати внесли зміни до рішення 9 сесії районної ради 6 скликання від 4 листопада 2011 року «Про районну програму соціального захисту малозабезпечених верств населення на 2012-2014 роки», до рішення 9 сесії ра - йонної ради від 4 листопада 2011 року «Про програму забезпечення ефективної діяльності апарату Бершадської районної ради щодо виконання власних повноважень на 2012-2013 роки», внесли зміни та доповнення до рішення 13 сесії районної ради 5 скликання від 15 квітня 2008 року «Про програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2008-2012 роки».

На сесії також внесено зміни до районної програми розвитку територіальних громад району на 2012-2013 роки, внесено зміни та доповнення до районної програми розвитку культури та духовного відродження на період до 2015 року, до рішення 6 сесії 6 скликання від 29.04.2011 року «Про програму зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів Бершадського району на 2011-2014 роки», затверджено розпорядження голови районної ради, технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок і внесено зміни до рішення 11 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2011 року «Про районний бюджет на 2012 рік».

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
11 фото   
<b>Літо</b><br />
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Альтман Михайло Григорович (1905) 1905 р., єврей. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 01.07.44.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Медреформа по-бершадськи: перші результати - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення