На ній, зокрема, відзначалося, що, незважаючи на складний рік, хлібороби в цілому спрацювали непогано.
Нині ведеться збирання соняшнику, сої, гречки, проса і кукурудзи, у господарствах ось-ось розпочнуть сіяти озимі культури.
Але як тільки мова зайшла ще й про заготівлю кормів, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, який вів нараду, тут же рекомендував створити комісію і виїхати у Серебрію, щоб безпосередньо на місці розібратися, чому у цьому господарстві заготовлено їх тільки по півтонни на одну голову худоби.
Щодо ситуації в тваринництві, то було цілий ряд зауважень на адресу заготовачів молока, не могли не насторожувати і показники щільності поголів'я худоби. По кожному з цих та ряду інших, не менш важливих, питань порядку денного виступили начальник управління АПР РДА В.П. Бондарина, головний зоотехнік цього управління В.Г. Годованець, начальник управління ветмедицини С.В. Манченко.
З виступу заступника начальника МДПІ М.А. Собчука стало відомо, що хоч надходження у бюджет і виконуються, проте є ще чимало невикористаних резервів. Відповідні висновки про це можна було зробити і з виступу начальника районного відділу Держкомзему В.Д. Гладкого.
Відповідати на окремі питання присутніх змушений був і директор ПАТ «Бершадьмолоко». Те, що ситуація з виробництвом сільськогосподарської продукції досить складна, доводив, посилаючись на конкретні факти, депутат обласної ради, він же голова ради сільгоспвиробників району, директор ТОВ «Лан» С.П. Савченко.
Наголос на тому, що ця нарада проводиться саме з тими людьми, від яких безпосередньо залежить економіка району, зробив у своєму виступі заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела.
Підбиваючи підсумки, О.Ф. Снігур відзначив, що Бершадщина завжди була головною житницею області. Непоганих успіхів, особливо враховуючи складні умови, досягнуто і в цьому році. Серед кращих він назвав устянське, шляхівське, поташнянське, м’якохідське, дяківське, ПрАТ «Зернопродукт МХП», птахокомбінат «Бершадський», ФГ «Новосулківське» та ще деякі господарства. Однак і зауважив, що в окремих показники аж занадто скромні, причому, як по виробництву продукції, так і по заробітній платі. А це призводить до спаду рівня життя працюючих, що недопустимо. Не могли не турбувати районну владу і невикористані резерви по надходженнях до бюджету.
Олександр Федорович загострив увагу на неодмінне виконання Постанови КМУ щодо цін на молоко. Ці питання надалі моніторитимуться, після чого робитимуть серйозні висновки. Проблемним у нашому районі поки що є і питання буряківництва. Він висловив невдоволення, що у цьому році не працюватиме Красносільський цукровий завод, адже це і робочі місця, і заробітна плата, і надходження в бюджет. Надалі навіть ставитиметься питання, щоб цукрові буряки взагалі не вивозити за межі району.
Серед завдань, поставлених перед сільгоспвиробниками району, – оптимізація структури посівних площ з урахуванням рекомендацій, де особливу увагу слід звернути на збільшення площ посіву цукрових буряків, гороху, гречки, овочів та посадки картоплі. Щодо соняшнику, то у структурі він не повинен займати більше дев’яти відсотків площ.
Треба також забезпечити посів озимих культур насінням не нижче другої репродукції, щодня інформувати про хід робіт у сільгоспформуваннях, практикувати закупівлю молодняка ВРХ для їх дорощування, покращити відтворення та збереженість всіх видів худоби, прискорити розрахунки за оренду землі.
Сільським головам належить вжити заходів щодо максимального наповнення бюджетів, забезпечити виконання постанови КМУ «Про державну підтримку утримання та збереження молодняка ВРХ». Були поставлені й інші, не менш важливі завдання.
На нараді виступили також представники цукрових заводів.