Розпочалось воно з приємного моменту – керівництво району вручило Війтівському сільському голові М.В. Замковій диплом переможця восьмого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Ним нагороджено Війтівську сільську раду за проект «Вуличне освітлення – невід’ємна складова благоустрою села Війтівки». Про організаційну роботу по створенню молокоприймальних пунктів в селах району мову вели заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА В.Г. Годованець та заступник начальника районного управління ветеринарної медицини Т.Ф. Охріменко. Вони наголосили на необхідності створення належних умов на молокоприймальних пунктах, діяльність яких постійно під контролем районної влади. Учасники зібрання дійшли до висновку – назріла потреба окремо зібрати заготівельників молока і відповідні служби та провести спеціальну нараду.
На семінарському занятті слово брав і голова правління ВАТ «Бершадське АТП 10527» В.Л. Менюк. Володимир Леонідович говорив про складну ситуацію з пасажирськими перевезеннями на приміських маршрутах. Тарифи на квитки нижчі, ніж економічно обґрунтовані. Крім того, за його словами, існує проблема нелегальних перевезень.
Завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Д.В. Ніколюк роз’яснював порядок декларування доходів, отриманих посадовими особами місцевого самоврядування у 2011 році.
Про огляд протоколів виконавчих комітетів міської та сільських рад у 2011 році та про організацію контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування району делегованих повноважень органів виконавчої влади у 2012 році інформувала начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Т.М. Гресько.
Будувати нелегально відтепер невигідно – такий висновок можна було зробити, послухавши інформацію головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації О.Л. Борейко та головного державного інспектора відділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області по Південному регіону Г.С. Колібабчука. Виступаючі, зокрема, звернули увагу присутніх на те, що за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, планування і забудови територій суттєво зросли розміри штрафних санкцій, які диференційовані залежно від категорії складності об’єкта будівництва.
На порядок денний другої частини семінарського заняття було винесено питання щодо захисту прав дітей, підтримки родин, сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, профілактики правопорушень та злочинності серед дітей. Про пріоритетні напрямки діяльності з питань охорони дитинства мову вела начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Т.С. Дорош.
Тетяна Станіславівна переконана: діти мають виховуватися в біологічних сім’ях. Надто актуальне й питання відповідального батьківства, взаємовідносин батьків і дітей.
Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Г. Слободяник розповідала про порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ольга Григорівна також презентувала методичний посібник «Залучення місцевих громад до вирішення проблем дітей, сімей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах».
Книгу та інші інформаційні матеріали було роздано учасникам семінару.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ