Предметом обговорення були шляхи поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, яких в районі понад 23 тисячі. Серед них 309 інвалідів війни, 287 учасників бойових дій, 3135 учасників війни та 7943 дитини війни. В районі діють 32 ветеранські організації.
Про їх роботу та проблемні питання інформував учасників засідання «круглого столу» голова районної організації ветеранів війни і праці В.М. Крамар. Володимир Максимович говорив про необхідність створення належних умов для роботи голів сільських ветеранських організацій, про їх співпрацю з сільськими головами. Ветерани – золота еліта, наголосив В.М. Крамар, тож вони заслужили на гідний соціальний захист. У центральній районній лікарні обладнано палати для ветеранів, і ставлення медперсоналу добре, однак фінансування медичної галузі, на його думку, недостатнє, адже коштів на ліки не вистачає. Зупинився В.М. Крамар і на питаннях забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування, цінової політики в аптеках.
Володимир Максимович особливо підкреслив важливість проведення військовопатріотичного виховання підростаючого покоління. Як відомо, районна рада ветеранів війни і праці спільно з відділом освіти райдержадміністрації оголосили творчий конкурс «Солдати Перемоги».
Виношується ідея й написання книги «Ветерани Бершадщини в роки Великої Вітчизняної війни».
Досить активно діє міська організація ветеранів війни і праці, яку очолює А.П. Вайнер. Аркадій Петрович не лише інформував про її діяльність та хору ветеранів, а й піднімав проблемні питання людей старшого покоління.
Зокрема, він пропонував розглянути питання про відновлення роботи ветеранського магазину, відкриття лазні у місті, створення похоронного бюро в райцентрі, поліпшення фінансування медичної галузі тощо. Обидва керівники ветеранських організацій наголошували: районна влада допомагає, підтримує ветеранів, однак можна ще багато зробити для того, щоб покращити життя людей.
Голова спілки воїнів-інтернаціоналістів А.О. Івасик детально прокоментував Угоду про взаємодію і співпрацю між Вінницькою облдержадміністрацією, обласною радою та обласною спілкою ветеранів війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів), яку було підписано нещодавно.
Анатолій Олексійович мову вів і про те, що для виконання статутних обов’язків спілці потрібні кошти.
Перший заступник голови РДА В.М. Оркуш пояснив порядок фінансування громадських організацій. На зібранні наголошувалося на необхідності активізації діяльності спілки воїнів-інтернаціоналістів і її голови.
У розмові за «круглим столом» взяли участь також голова районної організації «Діти війни» П.П. Похила, начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Д.Н. Яремчук, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Н.І. Чорнобай, голова Бирлівської сільської організації ветеранів війни і праці І.О. Волков.
Вони обмінювалися досвідом роботи, висловлювали пропозиції стосовно поліпшення соціального захисту ветеранів.
Підсумки засідання «круглого столу» підбив голова районної ради М.Г. Бурлака, який зазначив: на початок нинішнього року в районі зареєстровано 28 громадських організацій, 20 з яких активно виконують свої статутні завдання і обов’язки.
– Районна влада і надалі в міру своїх можливостей сприятиме в діяльності громадських організацій, – підкреслив Михайло Григорович. – Ми хочемо і будемо взаємодіяти з громадськими інституціями заради покращення рівня життя громадян.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ