– На сьогодні в районі налічується 117 фермерських господарств, в обробітку яких перебуває 12076 гектарів ріллі, що становить 13% від її загальної площі. Найменше фермерське господарство обробляє 2 га, найбільше – 1820, а в середньому по району одне фермерське господарство обробляє 102 гектари.
Якщо аналізувати показники господарювання, то можна відзначити велику строкатість: більш потужні господарства у порівнянні з невеликими (дрібними) мають кращі показники врожайності. Причини різні – це, насамперед, неможливість застосувати науковообґрунтовану сівозміну, використовувати нову широкозахватну та продуктивну техніку, отримати дешеві кредити, закупити якісне насіння та мінеральні добрива, засоби захисту рослин. Ці та інші фактори прямо впливають на врожайність.
Варто сказати про те, що більшість керівників фермерських господарств з розумінням відгукнулись на звернення голови райдержадміністрації щодо посіву таких культур, як цукрового буряка, овочів та картоплі, та отримали добрий врожай і прибуток.
Одним із напрямків розвитку фермерських господарств може бути тваринництво, але велике значення, як і в рослинництві, має цінова політика держави і ринку.
На посаді голови асоціації фермерів і приватних землевласників працюю майже рік – це невеликий термін, але хочу відзначити, що в нинішньому році влада набагато більше цікавиться життям і роботою фермерських господарств, їх працівниками та пайовиками. Тільки за останні кілька місяців на рівні району та області було проведено три зустрічі з головою райдержадміністрації, керівництвом району та області, де розглядались болючі питання фермерів.
В нас є конструктивна співпраця з районною владою, і ми плануємо найближчим часом провести збори-семінар з усіма фермерами району, на яких розглянути нагальні питання і за підтримки рай держ - адміністрації, районної ради вирішити їх.
Ми хочемо і будемо працювати на землі своїх дідів, покращувати свої здобутки і держави в цілому.