Рейтинг відображає ефективність використання енергоресурсів по областях України з урахуванням існуючого рівня розвитку економіки. Оцінювання відбувалося в чотирьох базових галузях: промисловості, послугах, сільському господарстві, житлово-комунальному господарстві.
За підсумками дослідження, сумарний рейтинг енергоефективності серед регіонів України очолили Вінницька – 71% від аналогічних показників по Євросоюзу, Чернівецька – 70%, Одеська – 70%, Закарпатська – 68% і Херсонська області – 67%.
Своєму лідерству в рейтингу Вінницька область зобов’язана в першу чергу високим рівнем енергоефективності житлового сектора.
Показники ефективності житлового сектора становлять 87% порівняно з країнами ЄС.
В цілому по Україні рівень енергоефективності становить 52% порівняно з країнами ЄС.
Згідно з дослідженнями показники енергоефективності в сільському господарстві становлять 33%, в промисловості – 44%, у сфері послуг – 72% та в житловому господарстві – 62% від рівня ЄС.
Низький рівень енерго - ефективності в сільському господарстві, вважають дослідники, спричинений низькою доданою вартістю продукції в цьому секторі національної економіки, в порівнянні з країнами ЄС.
Разом з тим, зазначено авторами дослідження, окремі галузі переробної промисловості України за своєю енергоефективністю вже не поступаються ЄС.
Ірина КРАВЧЕНКО, помічник голови