Звісно, це не може не радувати і пересічного споживача, адже, як по області, так і в районі, ціни на сільськогосподарську продукцію поволі повзуть донизу. Подає ціна на гречку, овочі… Щоб утримати подібну тенденцію і на наступний рік, 15 вересня 2011 року голова райдержадміністрації О.Снігур провів співбесіди з керівниками сільськогосподарських товариств, агрономами та головними бухгалтерами.
Основні питання, які його цікавили, – хід виконання осінньо-польових робіт, структура посівних площ на 2012 рік та розвиток тваринництва в районі. Разом із заступником голови РДА В.Я. Кушпелою, начальником управління агропромислового розвитку О.В. Гаврилюк, начальником відділу Держ комзему у Бершадському районі В.Д. Гладким, заступником начальника МДПІ Н.І. Підлісняк, інспектором управління агропромислового розвитку РДА В.Г. Годованцем та головою постійної комісії районної ради з питань АПК А.Ф. Андрейцовим Олександр Федорович аналізував діяльність кожного товариства, що діє на території району, та брав пояснення з їх керівників щодо господарської діяльності.
Деякі з керівників сільськогосподарських товариств в 2011 році так і не змогли відродити тваринництво в своєму господарстві, або зменшили виробництво м’ясо-молочної продукції (ПП «Відродження», ПП «Обрій», ПП «Авангард», ПП «Промінь», ТОВ «Світанок-Агросвіт», ПСП «Еліта»…). За поясненнями керівників товариств причини цього у кожного свої: хтось більше уваги приділяє вирощуванню сільгоспкультур, закупівлі нової сільгосптехніки, а хтось допустив падіж поголів’я через недотримання технології утримання худоби.
Багато уваги під час співбесіди приділялось питанню щодо збільшення площ посіву цукрового буряку. «Ми маємо відродити славу Вінниччини, як цукрового Донбасу держави, і на сьогодні маємо можливість це зробити»,– наголосив сільгоспвиробникам голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Адже на території району працює Красносільський цукровий завод, потужність якого 2 тис. тонн за добу. Необхідно забезпечити сировиною завод і на 2012 рік, так як це робочі місця для людей зі збереженням усіх соціальних пільг та надходження коштів до бюджету, тим більше, що керівництво заводу згодне навіть давати, при необхідності, передоплату за сировину. А потреба в сировині на наступний сезон – до 200 тис. тонн.
Голова РДА О.Ф. Снігур вкотре наголосив на необхідності дотримання керівниками сільгосптовариств та фермерами науково обґрунтованих сівозмін, ефективне використання земель запасу та резервного фонду на земельних ділянках, наданих в оренду райдержадміністрацією, та земельних часток (паїв), наданих власниками землі. В разі недотримання вимог Земельного Кодексу України та Закону України «Про оренду землі», а саме: отримання урожайності нижче середньо обласного показника, низький розмір орендної плати, видача неякісної продукції на паї – договори оренди землі будуть розриватись.
Гостро стояло питання перед деякими керівниками сільгосптовариств (ПСП «Еліта», ПП «Зоря») про розмір заробітної плати своїм працівникам. Адже, на жаль, рівень оплати праці в цих сільгосптовариствах залишається низьким.
Подібну співбесіду з даних питань цього ж дня провів заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела з головами фермерських господарств.
Людмила САЛГАНІК, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.