– Ми привезли вам з Бершаді дощик, – жартівливо заявив ще перед початком зібрання очільник району, – а він в цю пору справді «золотий». За останні півроку Олександр Федорович вже втретє відвідує дяківську громаду, так як вже брав участь у підведенні тут підсумків сільськогосподарського року, в допомозі при спорудженні, а потім і в урочистому запаленні факелу при завершенні підводу газу до села. Крім того, місяць тому в селі було проведено керівництвом району та районними службами прийом громадян, де люди отримали відповіді на питання, що їх цікавили. Саме тому запам’яталася репліка із зали: «Спасибі, що не забуваєте Дяківку».
Сільський голова звітував своїми словами, не по писаному, тож відчувалося, що він добре володіє ситуацією в територіальній громаді і багато робить для її розвитку.
Серед названих ним цифр – а це 627 нинішніх жителів, серед яких – 195 пенсіонерів, 72 школярів і 45 дошкільнят, – особливо хочеться виділити наступну. Виявляється, що тут народжуваність за звітний рік виявилася вдвічі вищою за смертність (співвідношення 15:7), чого немає в жодному селі.
Тут повноцінно функціонують школа, дитячий садок, ФАП та будинок культури, працівники яких при допомозі влади роблять для цього все можливе і неможливе. Але найбільше вдячні дяківчани за те, що у селі ефективно діє приватне сільгосппідприємство «Промінь», яке очолює депутат районної ради В.В. Довгополюк, завдяки якому більше ста працівників мають роботу і заробіток, а власники земельних паїв отримують від нього найвищу в районі плату за їх оренду.
Сільський голова розповів у своєму звіті про співпрацю з приватним господарством, про велику роботу всіх по газифікації села, по створенню музею історії села та поточного ремонту будинку культури, зміцнення матеріальної бази дитсадка тощо. Багато зроблено з питань благоустрою в селі та на кладовищі, однак ще чимало жителів створюють стихійні сміттєзвалища, не думають про екологію.
Про допомогу територіальній громаді говорив у своєму виступі і керівник сільгосппідприємства В. В. Довгополюк. Він сказав і про робочі місця, про вчасну сплату податків, що дозволяє і сільській раді впевненіше стояти на ногах. Адже плата лише за її орендовані землі нині зросла з 150 до 502 гривень. Тож не дивно, що в цій зоні Дяківка стала своєрідним центром стабільності і впевненості людей. Цьому слугують, насамперед, газифікація, асфальтовані дороги і робота в селі.
Все це спричинило і ріст цін тут на будинки. Разом з тим було зазначено, що серед першочергових завдань нині – це ремонт доріг і їх освітлення. Про це, як завдання влади в області та районі, зазначив у своєму виступі і О.Ф. Снігур.
– Ми будемо й надалі робити все можливе, щоб людям жилося краще, – підкреслив він. – Але для цього потрібна розвинена економіка, а не лише іноземні запозичення та акцент на імпорт, в тому числі й продовольства, як це робила попередня влада. Тому зараз ми настійливо рекомендуємо сільгоспвиробникам сіяти в районі і цукрові буряки, і гречку, і навіть овочі, ціни на які постійно зростають. Переглядається нині й плата за оренду ставків та необхідність співпраці їх орендарів з місцевими громадами.
Ми хочемо, сказав керівник району, щоб ви слухали, читали і бачили, що робить і що не робить влада на місцях, щоб разом спільно впливати на покращення ситуації. Ним було з приємністю відзначено, що в громаді немає сер - йозних проблем, тому й запитання присутніх на зборах більше стосувалися загальнодержавних.
Правда, були пропозиції дяківчан, щоб прочистили, відповідальні за це, ліс біля дороги при в’їзді в село, яке гарно нині причепурилося. А вчителі просили посприяти в заміні вікон у школі.
Відвідини Дяківки ще раз підтвердили необхідність тісної співпраці на результат, а також те, що коли в селі ефективне багатогалузеве сільгосппідприємство з багатьма робочими місцями, дієва влада, то міцною стає і громада.
Павло БАЙДАЛЮК.