Фото Сергія КІСИКА.
Працівниками відділу для посилення фінансово-бюджетної дисципліни при використанні комунального майна та бюджетних ресурсів розпочато ряд ревізій сільських рад. Зупинюсь на типових порушеннях, що допускаються об’єктами контролю.
Так, роботи з ремонту і утримання комунальних автомобільних доріг, в частині доставки будівельних матеріалів та грейдерування, здебільшого виконують фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, за якими не зареєстровано будь-якої техніки. Це означає, що роботи виконують посередницькі структури, внаслідок чого вартість робіт значно зростає. При фактичному виконанні ремонту доріг деякі сільські ради не списують будівельні матеріали (щебінь, відсів).
Звичайно, для громади це добре. Матеріали використовують безкоштовно з сільських кар’єрів. Однак, чи не в такий спосіб отримуються будівельні матеріали фізичними особами-підприємцями, що виконують роботи по населених пунктах, де відсутні кар’єри, та які отримують за виконання робіт по ремонту доріг значні бюджетні кошти?
В зв’язку із веденням бухгалтерського обліку за спрощеною системою, джерела надходження будівельних матеріалів перевірити в підприємців немає можливості. Вирішити дане питання можливо шляхом перевірки відповідними органами використання неліцензованих кар’єрів та укладання договорів підряду на ремонт доріг з державним підприємством.
На балансі кожної сільської ради знаходяться дитячі садочки. Здебільшого, це чисті, затишні приміщення, де діткам створені належні умови перебування. Однак перевірка збалансованості харчування дітей показує, що до меню не входить той асортимент продуктів харчування, що належить споживати дітьми щоденно та щотижнево. Пояснення даному факту в сільських радах одне – не вистачає коштів.
Але хочу заявити, що коштів на спрямування виплат заохочувального характеру (премій), здебільшого сільському голові та працівникам виконкому, вистачає завжди.Тому звертаюсь до депутатського корпусу кожної сільської громади. Вами приймаються рішення по виплаті премій. Підходьте до прийняття даного питання виважено. Можливо, важливіше спрямувати додаткові надходження до сільського бюджету на покращення харчування дітей.
За рутинною ревізорською роботою хочеться згадати про свято.
Колектив контрольно-ревізійного відділу – це високодосвідчені та відповідальні працівники. Особливо хочу відзначити належну роботу головного контролера-ревізора В.С. Деркач, провідного контролера-ревізора Л.А. Півнєву та привітати із святом всіх своїх колег.
Наша робота спрямовується на досягнення спільної мети – за рахунок належного використання бюджетних коштів покращити життя кожного громадянина нашої держави.