Fridge magnet wooden gears

Серединський день

  • Подобається6Не подобається
  • 22 Вересня 2010 р

На знімку: Олександр Кавун та Леонід Горячківський у музейній кімнаті Василя Думанського. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Теплою крапкою на карті України назвав Василь Думанський свою рідну Серединку. І недаремно.
Вона, ця місцина, справді тепла від щирих сердець жителів, їхніх роботящих рук, прагнення прославити свій рід, село велику і малу батьківщину.

Серединчани – народ гордий, незалежний, завжди вміє вистояти: колись розкуркулення і голодомор, зараз – сюрпризи різних криз. Бо такі вони, бо так їм написано на роду.
Недавно пощастило завітати на землю, що породила і виколисала Великий Талант.
Як приємно було відзначити, що люди тут не тільки трудяться добросовісно, а й вміють вшановувати мудрість, пам'ять, працелюбство. На День села прибуло чимало народу, святковість вчувалась навіть у шелесті вітру, колисанках дерев, а усмішки на обличчях людей так і вигравали своєю щирістю, чеканням.
Традиційно свято розпочалося з покладання керівниками села, товариства та гостей квітів до могил Федора Михайловича Кавуна, Василя Михайловича Думанського та до меморіалу загиблих воїнів.
Приємно, що люди шанують сьогодення, не забувають минуле – пам'ять святістю зігріває серця не одному поколінню. На таких, нібито простих речах, базується виховання.
Помічала, як дітлахи в своїй маленькій дорослості гордо спостерігали за дійством у їхньому селі. І ніби ті горобці, носились із гомоном по селі… У Серединки – своє життя. Люди щиро вболівають за зоране, посіяне і зібране. Хоча криза вкотре хоче втрутитись у ритм їхнього життя, підкидаючи різні сюрпризи. А природа із свого боку надсилає всякі негаразди. Але протистоять, як уміють. Чи то твердий характер, чи то такі гени закладені й передаються з покоління в покоління.
Хто знає?..
А може, це просто тандем керівників на своєму місці. Вони органічно доповнюють один одного. Керівник сільгосптовариства Олександр Федорович Кавун – виважений, толерантний, сільський голова Леонід Дмитрович Горячківський – непосидючий, говіркий. Але обидва знають ціну людяності, доброти, переймаються проблемами села та його людей.
Незабутнє враження справили на мене чудові виставки у фойє будинку культури – роботи місцевих народних майстрів, вишивальниць, рукодільниць.
А як дбайливо відтворено побут минулого!
Кількагодинне дійство у будинку культури важко назвати лише концертом. Бо у цей невеликий проміжок часу вмістилися і вшанування подружніх пар, які топчуть сімейну стежину вже по півстоліття, вручення їм подарунків, і віншування учасників жнив, і виступи гостей, і розіграш святкової лотереї. Щасливчики несли того вечора додому різноманітні виграші – цукор, олію, різні побутові прилади тощо.
Я вперше була і глядачем, і учасником серединського свята.
Відчула, як голова товариства дбає про людей, живе їхніми турботами. Та жодного разу не обмовився, що в чомусь його заслуга. Говорить: «Це люди зробили, це односельчани досягли. Кавуни ж ніколи не кажуть «Я». Пишається своїм родом, сім’єю, де його розуміють, де на нього чекають. Приємно було слухати його спокійний, розмірений виступ, спостерігати, як горіли очі у трьох його красунь: двох доньок – Оленки та Іринки, дружини Катерини. Мабуть, не був би він таким Олександром Федоровичем, якби не вони, його дівчата. Сім’я робить вагомий внесок у всі добрі справи села.
Коли мені сказали про те, що сільський голова Леонід Дмитрович Горячківський – не корінний серединчанин, а є уродженцем Гайворонського ра - йону, я не повірила. Бо, напевно, важко уявити більшого патріота Серединки, ніж він, який живе проблемами села, переймається всіма турботами його жителів. Які тут чудові дороги з асфальтовим покриттям, як розумно місцева громада підійшла до електрифікації села, що є найкращою альтернативою газифікації. А скільки квітів! Не випадково Серединка входила до числа призерів конкурсу по благоустрою.
Для мене, як педагога, цікаво було побувати в школі. Тут вміло поєднують навчання і виховання. З трепетом заходила до музейної кімнати Василя Думанського, де зібрано чимало матеріалу про його життя і творчість. Є особисті речі, друкарська машинка, якої торкалась рука сільського письменника і філософа. Мудрість поселилась тут назавжди. Вона наповняє дітей людяністю, добротою, дарує мудрість і виваженість.
…Коли сутінки огорнули село, коли затихли останні акорди пісні, коли вже треба було залишати село, наколихане на свідомій праці, настояне на завзятті, Олександр Федорович подарував мені книгу Ф. Шевчука «Серединка – тепла крапка на карті України» (її я подумки назвала «Енциклопедія доброти»).
Радісно стало від того, що є такі люди, які живуть своїми маленькими, але водночас і величними трудовими буднями, що вже вкотре проводять щорічні Дні села. А нинішній був осяяний світлим 60-річним ювілеєм незабутнього Василя Думанського, який колись писав: «Хіба ж день може бути світлим без родичів, без друзів, без доброзичливих і працьовитих людей?». І сам же відповів на поставлене запитання: «Будьмо гідними синами і дочками нашої славної Вітчизни», бо «…без цього навіть звичний день не просто прожити».
Світлана КОВАЛЬСЬКА, учителька Бершадської ЗОШ № 2, дослідниця творчості Василя Думанського.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Човганюк Мирон Михайлович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Серединський день - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення