Крім того, господарникам гроші необхідні зараз, щоб продовжити збирання пізніх зернових, інших культур, готувати лани під врожай наступного року.
Що ми маємо сьогодні?
Червень та початок липня позначилися катастрофічним обвалом цін на продукцію рослинництва та тваринництва. Неприпустимо й надалі миритися з умовами зерно - трейдерів, які спекулюють на нинішніх труднощах, експлуатують нелегку селянську працю й заробляють на ній, не вкладаючи у виробництво ні копійки.
Та й навряд чи нинішні намолоти можна назвати щедрими. Якщо в минулому році валовий збір збіжжя становив більше 215 тис. тонн по району, то за очікуваними показниками поточного року – біля 200 тис. тонн.
Взявши ту реальність, яка сьогодні вже діє на ринку зерна, видно – зерно озимого ячменю приймають по 630 грн. за тонну, пшеницю (тільки фуражну) – по 700-750 грн. за тонну, собівартість яких складає: озимого ячменю – 650 грн., пшениці – 700 грн.
Не краща цінова ситуація в галузі тваринництва. Закупівельні ціни на свинину впали на 20%, на яловичину – на 15%, на молоко – на 50%, за таких умов виробництво тваринницької продукції є збитковим.
Таким чином, можна зробити висновок, що держава повністю усунулася від проблем села – і в ціновій політиці, і в питаннях експортуімпорту сільськогосподарської продукції.
Якщо у 2008 році на виконання державних цільових програм для підтримки сільськогосподарського виробництва район отримав від держави більше 25 млн. грн., то в поточному році – 0,8% від минулорічного.
Та й у розвитку соціальної сфери з боку держави не відчувається підтримки. Сільські громади, через відсутність фінансових ресурсів, не в змозі утримувати в належному стані об’єкти соціальної сфери.
Сільгосптоваровиробники району постійно працюють над питанням підвищення продуктивності сільськогосподарського виробництва і на цій основі покращують якість життя селян, сплачують податки до бюджетів усіх рівнів, посилюють матеріальну базу виробництва, впроваджують передові технології, що дає можливість їм конкурувати на аграрному ринку.
А тому, підсумовуючи вище зазначене, з метою виправлення ситуації на місцях, що склалася в агропромисловому комплексі народного господарства, звертаємося до вас із проханням дослухатись до проблем селян, які сьогодні з надією чекають підтримки всіх рівнів влади у вирішенні доленосних питань для села, і прийняти відповідні рішення та дії.
Затверджено рішенням 20 сесії районної ради 5 скликання від 21 липня 2009 року.
За дорученням депутатів голова Бершадської районної ради Вінницької області М.Г. БУРЛАКА.