Серед пріоритетів сільської влади – підключення споживачів до водогону на вулиці Леніна, поступове встановлення нічного освітлення вулиць
До того ж, у роботі зборів взяла участь голова райдержадміністрації Світлана Шульц, і люди, звичайно ж, не могли не скористатися нагодою почути інформацію, яка їх цікавить, від представника виконавчої влади. А водночас звернутися до неї зі своїми наболілими питаннями.
Доповідь керівника села була насиченою і конкретною.
У ній він зосередив увагу на тому, як сільська рада, депутати працювали і працюють над розв’язанням пріоритетних проблем громади.
Особливу увагу Михайло Григорович приділив проблемам благоустрою. Це один із найважливіших пріоритетів. І хоч на це в бюджеті передбачені дуже малі кошти, тут роблять усе, щоб відремонтувати дороги. Їх протяжність по селу – 48 кілометрів, і лише 7 з них, або 14 відсотків від загальної кількості, з твердим покриттям. Торік були виділені кошти на підвезення підсипного матеріалу для найбільш проблемних доріг. До речі, доповідач наголосив, що дорогами мають перейматися і депутати на своїх виборчих округах. Та й самі жителі села не повинні бути байдужими до стану доріг, подбати про вирубування хащів, які закривають вулиці. Постійно актуальною залишається проблема впорядкування кладовища.
Ведучи мову про роботу установ та організацій, доповідач найперше звернув увагу на проблеми дільничної лікарні. Вона розрахована на 10 ліжок стаціонару. Тут хороший штат працівників, та якість послуг бажає бути кращою, хоч у тому, що вони не такі, якими повинні бути, є об’єктивні та суб’єктивні причини. Це, зокрема, відсутність необхідного інструменту та обладнання.
Але торік зроблено ремонт стаціонарного відділення, повністю оновлено фізкабінет, за рахунок додаткових надходжень сільської ради встановлено бетонний паркан.
Проблемою залишається відсутність санітарної машини, бо існуюча вже відпрацювала свій ресурс. І часто її не можна використати для того, щоб доїхати до Бершаді, а відстань чимала – більше 50 кілометрів. Хвороба ж не чекає.
Взагалі, проблема медичного обслуговування населення стояла на сході дуже гостро. Адже в сучасних умовах утримувати дільничну лікарню дуже накладно. І найкращим та найоптимальнішим виходом із ситуації у сучасних умовах була б реорганізація закладу в лікарську амбулаторію сімейного типу.
Хоча ця пропозиція, висловлена головою райдержадміністрації, викликала чимало суперечливих, а іноді й неприйнятних суджень. Тим часом, реорганізація лікарні – проблема, яка давно назріла.
І спрямована вона не на погіршення, а на поліпшення медичного обслуговування населення.
Про те, що у Тернівці дбають про своїх найменших жителів, свідчить робота дитсадка. Його щоденно відвідують 25-30 дітей. Налагоджено повноцінне харчування, в приміщенні тепло. В минулому році за благодійні кошти зроблено ремонт.
Є певні зрушення у роботі закладів культури. У будинку культури частково зроблено ремонт (хоч роботи в цьому напрямку ще чимало, бо залишається невідремонтованим великий зал, відсутня звукова апаратура). Ремонти проведено в приміщенні бібліотеки, кімнаті музею, для якої частково зібрані експонати, на що витрачено понад 3 тисячі гривень позабюджетних коштів.
Хоч робота місцевої школи традиційно солідна, і педагоги все роблять для цього, однак заміни потребують всі внутрішні водонагрівальні батареї і комунікації. Сільський голова висловив надію, що в цьому році буде зроблена каналізація, а інвестори не стануть осторонь цієї справи. Хотілося б, щоб сільські діти мали можливість користуватися Інтернетом. Є необхідність і в шкільному автобусі, адже, скажімо, щоб поїхати в райцентр на олімпіаду чи змагання, треба лише в один кінець заплатити більше 10 гривень.
Серед пріоритетів сільської влади – підключення споживачів до водогону на вулиці Леніна, поступове встановлення нічного освітлення вулиць та чимало інших питань, що їх доводиться вирішувати депутатам та громаді.
Звітна доповідь сільського голови була наповнена конкретними прикладами, у ній не обминалися гострі кути. І це позитивно сприймалося присутніми. Завершив свій виступ Михайло Григорович на мажорній ноті, вручивши короваї подружжям, які в нинішньому році відзначають золоте весілля. Цієї честі удостоїлись Микола Сікорський та Ніна Юхимчук, Микола Булка та Тамара Хмелюк, Володимир Корнійчук та Антоніна Євтушенко. Ця традиція, започаткована саме з ініціативи М.Г. Кузика, знайшла схвалення громади.
Загалом хід зборів, вміння визначити пріоритети в роботі громади, налаштованість на позитивні зміни залишили приємне враження.
Цього ж дня одразу після цих зборів відбулося зібрання співвласників земельних і майнових паїв, на яких теж вирішувалися актуальні для тернівчан питання. Але це вже інша тема.
Федір ШЕВЧУК.
с. Тернівка.