Fridge magnet wooden gears

Тернівські пріоритети

  • Подобається4Не подобається
  • 8 Квітня 2009 р

Цю територіальну громаду можна назвати типовою для нашого регіону. Із 1158 зареєстрованих тут жителів працездатних – 484, пенсіонерів – 560. Демографічна ситуація теж мало чим відрізняється від інших сіл – протягом минулого року померло 26 осіб, народилося – 7 дітей, зареєстровано шлюбів також 7. Ці цифри прозвучали у звіті сільського голови Михайла Кузика на традиційному сході громадян, що відбувся днями. Але ж не тільки цифрами вимірюється стан громади. Про небайдужість жителів села до справ загальних засвідчило те, що зала будинку культури була заповнена як ніколи – на збори прийшло майже 300 чоловік.

Серед пріоритетів сільської влади – підключення споживачів до водогону на вулиці Леніна, поступове встановлення нічного освітлення вулиць

До того ж, у роботі зборів взяла участь голова райдержадміністрації Світлана Шульц, і люди, звичайно ж, не могли не скористатися нагодою почути інформацію, яка їх цікавить, від представника виконавчої влади. А водночас звернутися до неї зі своїми наболілими питаннями.
Доповідь керівника села була насиченою і конкретною.
У ній він зосередив увагу на тому, як сільська рада, депутати працювали і працюють над розв’язанням пріоритетних проблем громади.
Особливу увагу Михайло Григорович приділив проблемам благоустрою. Це один із найважливіших пріоритетів. І хоч на це в бюджеті передбачені дуже малі кошти, тут роблять усе, щоб відремонтувати дороги. Їх протяжність по селу – 48 кілометрів, і лише 7 з них, або 14 відсотків від загальної кількості, з твердим покриттям. Торік були виділені кошти на підвезення підсипного матеріалу для найбільш проблемних доріг. До речі, доповідач наголосив, що дорогами мають перейматися і депутати на своїх виборчих округах. Та й самі жителі села не повинні бути байдужими до стану доріг, подбати про вирубування хащів, які закривають вулиці. Постійно актуальною залишається проблема впорядкування кладовища.
Ведучи мову про роботу установ та організацій, доповідач найперше звернув увагу на проблеми дільничної лікарні. Вона розрахована на 10 ліжок стаціонару. Тут хороший штат працівників, та якість послуг бажає бути кращою, хоч у тому, що вони не такі, якими повинні бути, є об’єктивні та суб’єктивні причини. Це, зокрема, відсутність необхідного інструменту та обладнання.
Але торік зроблено ремонт стаціонарного відділення, повністю оновлено фізкабінет, за рахунок додаткових надходжень сільської ради встановлено бетонний паркан.
Проблемою залишається відсутність санітарної машини, бо існуюча вже відпрацювала свій ресурс. І часто її не можна використати для того, щоб доїхати до Бершаді, а відстань чимала – більше 50 кілометрів. Хвороба ж не чекає.
Взагалі, проблема медичного обслуговування населення стояла на сході дуже гостро. Адже в сучасних умовах утримувати дільничну лікарню дуже накладно. І найкращим та найоптимальнішим виходом із ситуації у сучасних умовах була б реорганізація закладу в лікарську амбулаторію сімейного типу.
Хоча ця пропозиція, висловлена головою райдержадміністрації, викликала чимало суперечливих, а іноді й неприйнятних суджень. Тим часом, реорганізація лікарні – проблема, яка давно назріла.
І спрямована вона не на погіршення, а на поліпшення медичного обслуговування населення.
Про те, що у Тернівці дбають про своїх найменших жителів, свідчить робота дитсадка. Його щоденно відвідують 25-30 дітей. Налагоджено повноцінне харчування, в приміщенні тепло. В минулому році за благодійні кошти зроблено ремонт.
Є певні зрушення у роботі закладів культури. У будинку культури частково зроблено ремонт (хоч роботи в цьому напрямку ще чимало, бо залишається невідремонтованим великий зал, відсутня звукова апаратура). Ремонти проведено в приміщенні бібліотеки, кімнаті музею, для якої частково зібрані експонати, на що витрачено понад 3 тисячі гривень позабюджетних коштів.
Хоч робота місцевої школи традиційно солідна, і педагоги все роблять для цього, однак заміни потребують всі внутрішні водонагрівальні батареї і комунікації. Сільський голова висловив надію, що в цьому році буде зроблена каналізація, а інвестори не стануть осторонь цієї справи. Хотілося б, щоб сільські діти мали можливість користуватися Інтернетом. Є необхідність і в шкільному автобусі, адже, скажімо, щоб поїхати в райцентр на олімпіаду чи змагання, треба лише в один кінець заплатити більше 10 гривень.
Серед пріоритетів сільської влади – підключення споживачів до водогону на вулиці Леніна, поступове встановлення нічного освітлення вулиць та чимало інших питань, що їх доводиться вирішувати депутатам та громаді.
Звітна доповідь сільського голови була наповнена конкретними прикладами, у ній не обминалися гострі кути. І це позитивно сприймалося присутніми. Завершив свій виступ Михайло Григорович на мажорній ноті, вручивши короваї подружжям, які в нинішньому році відзначають золоте весілля. Цієї честі удостоїлись Микола Сікорський та Ніна Юхимчук, Микола Булка та Тамара Хмелюк, Володимир Корнійчук та Антоніна Євтушенко. Ця традиція, започаткована саме з ініціативи М.Г. Кузика, знайшла схвалення громади.
Загалом хід зборів, вміння визначити пріоритети в роботі громади, налаштованість на позитивні зміни залишили приємне враження.
Цього ж дня одразу після цих зборів відбулося зібрання співвласників земельних і майнових паїв, на яких теж вирішувалися актуальні для тернівчан питання. Але це вже інша тема.
Федір ШЕВЧУК.
с. Тернівка.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Скоробреха Тодор Михайлович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 03.01.45. Похов. с. Гнойна, Польща.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Тернівські пріоритети - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення