Відповідно до цього проекту затверджені й обсяги його фінансування.
Після прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про розподіл субвенцій, буде укладена угода між переможцем конкурсного відбору 2008 року та дирекцією конкурсу на реалізацію проектів 2009 року.
Василь Іванович розповів, що порадившись з експертами у Фонді місцевого самоврядування, Флоринською сільською радою було вибрано найскладніший з проектів, у якому йшлося про розвиток самої структури сільської ради, як органу місцевого самоврядування, через призму прийнятих рішень. Адже такі рішення приймаються кожною територіальною громадою, виконкомами, сесіями сільських рад, але аналіз їх виконання, об’єднання навколо цих рішень виконавців, ще залишається проблемним. Саме тому вирішили спробувати глибше вникнути у ці проблеми самим і допомогти розібратися в них іншим.
Щоб виконати намічену програму, при Флоринській сільській раді передбачено створити єдиний потужний центр, який об'єднає навколо себе всі організації і установи, що знаходяться на балансі сільської ради. У кожній заплановано встановити комп’ютери і організувати єдину мережу спілкування.
Щоб відстежувався кожний штрих нововведень, змін, на основі чого можна було б робити оперативний аналіз. Це дасть можливість бачити, як ці організації і установи реагують на виконання рішень, а заодно і впливати на моменти, на які ще не встигли звернути увагу.
Перші кроки у даному напрямку вже зроблено. На базі сільської ради створено комунікативний центр, основою якого стало організоване раніше формування "Сім'я і молодь". Але повноваження його розширили, взявши перед цим молодих, підготовлених державою спеціалістів з вищою освітою, глибокими знаннями в техніці, певними психолого-педагогічними навичками, вмінням працювати з людьми, використавши при цьому досвід усіх працівників апарату сільської ради, і особливо секретаря Г.І. Підлубної та О.О. Салиги. У цьому напрямку мають намір діяти і надалі. Вирішення цього проекту в житті дозволить оперативніше вирішувати чимало проблем села. Адже, щоб здійснити його освітлення, чи ремонт доріг, потрібні великі інвестиції. А великі програми, як правило, можуть бути освоєними тільки тоді, як сільська рада покаже себе на вирішенні менших.
А щоб розвивати територіальну громаду, потрібно спочатку створити центр і організувати його дієвість, вдосконалити саму структуру сільської ради. Тому у Флорино стали саме на такий шлях.
Павло КУШПЕЛА.