Основним напрямом діяльності Фонду є збір і акумуляція страхових внесків та інших виплат, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що надаються Фондом, а також контроль за надходженням та їх ефективним використанням.
Надходження формуються із страхових внесків підприємств і установ, які знаходяться як на загально - обов'язковому соціальному страхуванні, так і на фіксованому сільськогосподарсько - му податку, питома вага надходжень від яких становить 89,2 відсотка від загальної суми надходжень; відрахувань від сплати по єдиному податку – 6,2 відсотка; від часткової сплати за санаторні путівки – 3,7 відсотка; решта надходжень "інші доходи" – штрафні санкції, не прийнято до зарахувань, пеня, адмінштрафи.
Фінансування застрахованих осіб здійснюється за напрямами: оплата лікарняних листів по тимчасовій втраті працездатності та по вагітності і пологах; на поховання у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебувають на її утриманні; забезпечення у межах асигнувань оздоровчих заходів.
Забезпечення надходжень страхових внесків в першу чергу обумовлено зростанням Фонду оплати праці, який за 9 місяців склав 143,6 мільйона гривень. За звітний період від часткової сплати за путівки до бюджету Фонду надійшло 138,6 тисячі гривень, виконання по інших надходженнях склали 38,8 тисячі гривень. Перевиконання дохідної частини дало можливість забезпечити зростання фактичних витрат по всіх видах допомог, які за девять місяців становлять 2 мільйони 575 тисяч гривень, що на 162 тисячі гривень, або на 6,7 відсотка більше планових завдань. Так, на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності використано асигнувань на суму 1 мільйон 766 тисяч гривень, або на 105,7 відсотка до затверджених у бюджеті показників. На 17,2 відсотка збільшено також фінансування на виплату допомоги по вагітності та пологах. За підсумками 9 місяців 332 організаціям, установам, Фондом соціального страхування відшкодовно затрат на суму 1 мільйон 26 тисяч гривень.
У цьому році 577 дітей оздоровлено в дитячих оздоровчих закладах, з них 434 по Бершадському району. На ці цілі використано 302,3 тисячі гривень коштів соціального страхування.
Вагому частку в оздоровленні дітей у нинішньому році склали кошти, виділені з ра - йонного бюджету та по лінії АПК. Вартість путівки в середньому склала 1050-1340 гривень, а Фонд фінансував тільки 540 грн. від загальної суми. Завдячуючи також співпраці з райвідділами освіти та агропромислового розвитку, ми оздоровили майже в два рази більше дітей, як в інших районах.
Згідно з кошторисом і рішенням комісій по соціальному страхуванню, у санаторіях України оздоровились 218 застрахованих осіб на загальну суму затрат 756,1 тисячі гривень. Кошторисом фонду також заплановано кошти в сумі 126 тисяч гривень на придбання дитячих новорічних подарунків для дітей працюючих віком до 14 років.
За рейтинговими показниками наша міжрайонна виконавча дирекція Фонду протягом багатьох років займає 7-8 місця серед 20, хоч у Бершадському районі окремі показники значно вищі. По багатьох у негативний бік тягне виконавчу дирекцію Чечельницький район. Його частка у дохідній частині бюджету лише 26 відсотків, зате у витратах – 33.
Незважаючи на позитивні результати діяльності, в нинішньому році ми стурбовані ситуацією в економіці. Це помітно впливає на зменшення дохідної частини бюджету.
Одним із головних завдань Фонду є відшкодування застрахованим особам по тимчасовій втраті працездатності, питома вага яких у загальних витратах – 64 відсотки. За 9 місяців цього року на лікарняних листах перебували 4508 працюючих із загальною кількістю днів непрацездатності – 63116. На жаль, в зв’язку з важким матеріальним становищем працюючих, склалася негативна тенденція щодо зростання витрат на оплату лікарняних листів. До нас вже надійшла директива щодо масової перевірки правильності видачі та оплати листків по тимчасовій непрацездатності.
В цілому працюємо в добрих умовах, забезпечені сучасною оргтехнікою і надалі з відповідальністю виконуватимемо покладені на нас завдання.