З прийняттям Кабміном України постанови "Про затвердження Порядку використання у 2006 році коштів державного бюджету, що виділяються на фінансову підтримку виробництва продукції рослинництва шляхом дотування", в державі запроваджено прозорий, ефективний та адресний механізм їх отримання сільськогосподарськими підприємствами різних організаційно-правових форм і форм власності, що засіяли озимі і ярі культури.
За визначенням, наведеним в Законі України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років" сільськогосподарське підприємство (включаючи селянське (фермерське), рибальське та рибницьке господарства) – юридична особа, основним видом діяльності якої є вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, виручка від реалізації якої становить не менше 50 відсотків загальної суми.
Зазначена категорія підприємств для отримання дотації на 1 га посівів ярих культур має право подавати до комісії, утвореної управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій у складі начальника цього управління (голова комісії), начальників державної насіннєвої інспекції, управління водного господарства, представників районних органів державної статистики, державної контрольно-ревізійної служби, управління економіки районної держадміністрації, ради сільськогосподарських товаровиробників, голови районної асоціації фермерів або представника Асоціації фермерів та приватних землевласників України, заявку з додаванням інформації ф.№4-сг "Заключний звіт про підсумки сівби під урожай 200_р.", уточненої станом на 1 червня 2006 р., а також спеціалізовані бухгалтерські форми первинного обліку №118 "Акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив, отрутохімікатів і гербіцидів" та №119 "Акт витрат насіння і садивного матеріалу".
На даний час в районах області розпочата робота комісій по визначенню отримувачів дотації на посіви ярих сільгоспкультур (пшеницю, ячмінь, овес, горох, кукурудзу, сою, ріпак, гречку, просо ), посіяних виключно на зерно, в розмірі 65 грн. на 1 га посівів. Вона розглядає подані документи, встановлює достовірність даних, обстежує посіви, складає акт за результатами перевірки та приймає рішення щодо включення заявника до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на дотацію.
Вона не надається на площі ярих культур, які посіяні замість озимих, що загинули, та на які вже була отримана дотація в розмірі 100 грн. (озимі культури) на 1 гектар.
Злагоджена і результативна робота всіх виконавців урядового документу повинна підвищити обґрунтованість висновків за результатами роботи комісій і водночас – запобігти незаконному отриманню коштів з державної скарбниці – коштів платників податків.