Головна мета – роз’яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.
До участі в проведенні місячника залучаються фахівці галузі цивільного захисту місцевих підрозділів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України, зокрема, фахівці підпорядкованої державної пожежної частини №16 та районної служби наглядово-профілактичного обслуговування (Держтехногенбезпека), відділ із питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, освітня галузь, підприємства, установи і організації, інші трудові та учнівські колективи.
Протягом останніх п’яти років у районі, шляхом навчання на курсах у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, підготовлено близько двохсот спеціально призначених працівників із питань цивільного захисту населення та над - звичайних ситуацій. Це працівники освіти, культури, органів місцевого самоврядування, інженерно-технічні працівники підприємств та інші категорії. Так що сьогодні ми вправі розраховувати на те, що вони, хоча б під час проведення місячника, поділяться своїми знаннями цивільного захисту та безпеки життєдіяльності зі своїми колегами, підлеглими, жителями сіл та міста. Ініціатива активного проведення місячника повинна передусім виходити від керівників підприємств, організацій і установ та спеціально призначених осіб, що входять до категорії первинних фахівців сфери цивільного захисту в кожному колективі чи спільноті.
У ході місячника рекомендуємо провести такі заходи: огляди-конкурси серед підрозділів, дільниць, цехів, класів, груп і т.п. підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності на кращу навчально-матеріальну базу з цивільної оборони, виступи фахівців та працівників системи цивільного захисту у колективах, засобах масової інформації; у навчальних закладах дні відкритих дверей із демонстрацією пізнавального матеріалу з питань пропаганди здорового, активного способу життя, дитячих конкурсів із оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті, а також пропаганда і популяризація основ безпеки життєдіяльності; виставки дитячих робіт з висвітлення знань із основ безпеки життєдіяльності; конкурси на кращу стіннівку з відповідної тематики; змагання сандружин підприємств та санпостів навчальних закладів із залученням представників Червоного Хреста, фахівців медицини катастроф, інших медичних працівників, здатних дати кваліфіковану оцінку при наданні первинної медичної допомоги; заняття з непрацюючим населенням щодо надання першої медичної допомоги у разі виникнення нестандартної ситуації; демонстрація відеофільмів, видання та розповсюдження пам’я - ток, плакатів, листівок, звернень до громадян; пропаганда і популяризація основ безпеки життєдіяльності.
ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ БЕРШАДЩИНИ!
Ваша активна участь, сумлінне і творче ставлення до заходів місячника підвищать знання і вміння кожного захистити себе від наслідків надзвичайних ситуацій та нещасних випадків. Дотримуйтесь заходів безпеки на виробництві та в побуті. Будьте обережними: на воді, під час стихійного лиха; при виявленні вибухонебезпечних предметів, збиранні і вживанні грибів, при поведінці з вогнем в екосистемах та побуті.
Навчайтесь умінню застосовувати засоби індивідуального захисту та діяти під час надзвичайних ситуацій і подій, швидко та якісно використовувати знання щодо надання само- та взаємодопомоги.
Запрошуємо до спілкування всіх громадян, яких турбують ті чи інші питання організації та проведення заходів цивільного захисту. Контактні телефони: райдержадміністрація – 2-12-72; підпорядкована державна пожежна частина №16 – 2-4539; служба наглядово-профілактичного обслуговування району – 2-25-01.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації