М.В. Кінаш, керівник ПП "Відродження", розповів, що ще в другій половині лютого усі механізатори вийшли з відпусток. Хоч після минулорічної засухи з грішми у господарстві і сутужно – тільки зерна недобрали 1300 тонн, зуміли знайти їх не тільки на запасні частини, а й перевели на електростартерний запуск усі трактори. Щодо грунтообробної техніки, то вона у господарстві майже вся нова, імпортного виробництва сівалки.
Якщо згадати з чого починав цей керівник, навіть уявити важко, скільки вдається йому зробити. Тим більше, що кредитами не користується. Якісь мудреці придумали: якщо землі менше двох тисяч гектарів, банки кредитів не дають. Коли навіть вдасться про них домовитися, то тільки не під заставу посівів озимих. Натомість хочуть будівлі, техніку, які легко можна збути. Михайло Васильович навіть висловлює підозру, що хтось навмисне хоче, щоб такі господарства, як теофилівське, зникли. От тільки забувають на що зазіхають. До 34 відсотків вартості майна ним вже виплачено його власникам.
Та і взагалі, будучи засновником господарства, М.В. Кінаш, здається, робить все від нього залежне, щоб тільки люди мали роботу. Розуміючи проблему односельчан з можливим безробіттям, навіть не ставить за мету скорочувати кількість працюючих.
Те, що у цьому селі техніку до техогляду підготували навіть краще, як торік, відзначив під час розмови з механізаторами і начальник інспекції Держтехнагляду у нашому районі В.Г. Чорнобай.
Біля п'ятдесяти одиниць техніки на сьогодні налічується у джулинському господарстві. Технічний її огляд вже проведено. Хоч на польових роботах вона зайнята не вся, і цього тут не ставлять за мету, велися вони повним ходом, організовано. Проблеми з кадрами механізаторів немає.
У полі №7 другої виробничої дільниці, де якраз сіяли ячмінь, особисто чергував завідуючий нею А.П. Паламарчук. Четверте десятиліття він вже організовує подібні роботи і добре орієнтується в цьому процесі.
Агрегатів у полі працювало чотири, з яких три готували ріллю. Варто було зупинитися посівному, як механізатор Юрій Леочко і водій на підвезенні насіння Олег Ткачук вмить засипали ним насіннєві ящики майже нової СЗ-5,4. Таким агрегатом, розповідали, за світловий день можна засіяти до 40 гектарів поля. Допомагали їм й усі інші, які якраз пообідали і приступили до роботи (на знімку).
Головний інженер господарства В.О. Теплицький тим часом встиг оглянути агрегат.
В ТОВ "Агрофірма "Джулинка" добре і своєчасно підготуватися до посівної кампанії, тож роботи ведуться організовано.
Павло КУШПЕЛА.