Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно сільської місцевості. В основному лихо приходить в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів на виконання протипожежних заходів і здебільшого мешкають у старих дерев’яних хатах, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застарілі, належним чином не обслуговуються та не ремонтуються. Як наслідок, найбільша кількість пожеж та загиблих людей на них реєструється у осінньо-зимові місяці, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі. На це впливає і рівень газифікації, який в районі значно менший, ніж у середньому по області.
Служба державного пожежного нагляду нагадує: через нехтування правилами пожежної безпеки в осінньо-зимовий період значна кількість жителів району позбулася своїх домоволодінь, надвірних будівель, особистого майна. Тож не залишайте обігрівальні електроприлади, опалювальні печі без нагляду, не експлуатуйте їх, якщо вони потребують ремонту.
В зимовий період вірогідність пожеж збільшується через порушення правил пожежної безпеки при використанні обігрівачів та печей. Нерідко такі випадки супроводжуються людськими жертвами. Не забувайте про це й бережіть особисте життя та майно від вогню; виходячи з дому чи лягаючи відпочивати, не забудьте вимкнути з мережі усі електроприлади та перекрити газ.
Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримуйтеся протипожежних правил під час користування ними.
Пам’ятайте: ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких вам людей залежить насамперед від вас самих!
Євгеній ВЕЛИЧКО,
інспектор СНПД Бершадського РВ ГУ МНС України у Вінницькій області, лейтенант внутрішньої служби.