Керівники виробничих підрозділів не пройшли навчання і перевірку з питань охорони праці, працюючі теж допускаються без цього до роботи.
Атестацію робочих місць не проведено. Заробітна плата виплачується із затримкою 15-20 днів, не завжди додержується мінімальний її розмір.
У ПП "Добробут" – керівник О.К. Бідняк, яке на території цього ж села, цим питанням приділяють більше уваги. Можливо, масштаби менші? Усі документи підшиті, зберігаються в одному місці. Працюючі проходять інструктажі, розроблено їх програми.
На день перевірки встановлено, що ті, хто оформлявся на роботу, пройшли медогляди. І керівник, і працюючі пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці.
Атестацію робочих місць проведено. Щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надаються. Роботодавець інформує працівників під розписку про умови праці та наявність на робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще тут не усунуто.
У СФГ "Новосулківське", якщо орієнтуватися на документи відповідального за охорону праці В.І. Богача, увага цим питанням приділяється. На жаль, в цілому система управління охороною праці – не діє. Якщо інструктажі проводяться, є відповідні програми, то атестація робочих місць за умовами праці не проведена. Її чомусь тут взагалі не визнають.
Під час перевірки відчувалося, що чимало причин порушень трудового законодавства криються у ставленні до нього керівників СФГ. Окремі питання взагалі вирішуються на їх розсуд. Колективний договір повідомно не зареєстрований в органах виконавчої влади. Виявлено порушення в укладанні строкових трудових договорів із працівниками. Усі працюючі тут приймаються на роботу по типовій заяві – по строковому договору, і їх звільняють, коли хочуть.
Щоправда, у господарстві є комітет трудового колективу, однак якихось слідів про те, що хтось його колись офіційно обирав, виявити не вдалося.
Про всі недоліки, звичайно, неможливо розповісти на сторінках газети, на них вказувалося на місцях. Йдеться лише про основні. Чимало їх, наприклад, виявлено у всіх трьох сільгоспформуваннях і райсанепідстанцією.
Перевірки з даних питань триватимуть. Представники рейдової бригади поставили за мету побувати у кожному трудовому колективі. Порушники законодавства повинні нести відповідальність. Перед законами мають бути усі рівні.
Рейдова бригада:
Яків ЧЕРВАТЮК –
голова райкому профспілки працівників АПК, Анатолій ПОХИЛА – головний спеціаліст з питань охорони праці УПСЗН райдержадміністрації, Олег СОКОЛОВ – головний експерт з умов праці УПСЗН райдержадміністрації, Володимир ЄВИЧ – головний державний інспектор праці ТДІП у Вінницькій обл.,
Павло КУШПЕЛА – кореспондент газети.