Найбільш поширені причини виникнення лиха: порушення правил експлуатації побутових електроприладів – 13, пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації приладів опалення – 10, необережне поводження з вогнем – 8 випадків. Так, в ніч на 27 січня 2006 р. у с. Тернівці чоловік курив у ліжку, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, в результаті чого сталася пожежа. Від виділених продуктів горіння він разом зі своєю співмешканкою загинули.
Статистика свідчить: в осінньо-зимовий період кількість пожеж збільшується. З настанням опалювального сезону, зростає навантаження електромережі, стіни будинків ззовні утеплюють легкозаймистими матеріалами – і все це створює умови для виникнення пожежі. Проте не проводиться з населенням навчання правилам пожежної безпеки в побуті та громадських місцях головами сільрад, сестрами милосердя, членами виконкомів селищних рад та працівниками місцевих пожежних охорон.
Майже у всіх населених пунктах для опалення приміщення користуються грубками. І там, де господарі не подбали заздалегідь про ремонт та їх профілактичний огляд, створюються умови для виникнення лиха.
Кожний домогосподар має знати: димар не повинен мати тріщин та прогарів, бути поштукатуреним та побіленим, на горищі забороняється зберігати сіно, солому та інші легкозаймисті матеріали. Печі, димарі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступи) від горючих конструкцій. Біля піддувала грубки на підлозі встановлюється лист 0,5 х 0,7 метра. Палити в печах треба закінчувати за дві години до сну, димарі та печі очищати від сажі перед та протягом усього опалювального сезону.
Відстань від приладів опалення до шаф, іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 метра, а від дверцят – 1 м 25 см. Золу і шлак, які вигрібають з топки, поливають водою та висипають на відстані не менше 15 м від будівель та споруд у спеціально відведених для цього місцях. Забороняється розпалювати печі бензином та іншими легкозаймистими матеріалами, сушити білизну, взуття. Не залишайте грубки без нагляду та на малолітніх дітей.
Анатолій ГОНЧАР,
начальник сектору
НПД РВ ГУ МНС.