– Наша бібліотека, як складова навчального закладу, специфічна, – розповідає завідуюча Н.С. Обуховська, – адже головне її призначення – забезпечення навчально-виховного процесу. Ми працюємо у тісному зв'язку з обласною медичною та іншими бібліотеками, адміністрацією, громадськими організаціями, викладачами, студентами.
Так повелося, що у коледжі кабінетом номер один вважається бібліотека, оскільки в ній зібрано навчально-виховну, методичну, інформаційну літературу. Її фонд налічує понад 23 тисячі книг, у тому числі майже 8 тисяч – художньої літератури. Тут щоденно обслуговуються більше 200 читачів, а за рік відбувається щонайменше 30 тисяч книговидач.
– Книги замовляємо у видавництвах "Ліра", "Здоров'я", "Кондор" м. Києва, "Укрмедкнига" м. Тернополя, "Нова книга" м. Вінниці, – пояснює Ніна Сергіївна. – Кошти на це виділяються.
І завідуюча Н.С. Обуховська, і бібліотекар А.Ю. Добровольська разом з педагогами вдало поєднують індивідуальні, групові та масові заходи, використовують інші форми інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу. Усі масові дійства, а жоден з них не проходить без участі бібліотеки, супроводжуються книжковими виставками, біля яких проводяться огляди, індивідуальні та групові бесіди, розповіді про авторів. В бібліотеці оформлено тематичні папки "З родини йде життя людини", "Здоров'я, духовність, мораль", "Сімейна медицина", "Природа, екологія, людина" та ін.
Добре запам'яталася студентам і викладачам читацька конференція "Трипільська культура", в якій брали участь один із авторів історичної книги "Зорі Трипілля", викладач історії Є.П. Паламарчук, представники видавництва "Тезис", засобів масової інформації. Виступи учасників вдало поєднувалися з номерами художньої самодіяльності, що дало можливість краще сприймати тему. Це одна із інноваційних форм роботи бібліотеки.
А ще бібліотека брала активну участь в організації і проведенні ювілейної конференції по відзначенню 100-річчя від дня народження нашого земляка, академіка Л.І. Медведя. По крупинках збирали матеріали про життєвий шлях та наукову діяльність академіка, за участю Вінницького державного телебачення зняли документальний фільм, пов'язаний із життєдіяльністю Л.І. Медведя. Також брали участь у роботі вченої ради Вінницького Національного медичного університету, побували у Києві в інституті екогігієни та токсикології, де зустрічалися з науковцями, які особисто знали і працювали з нашим славетним земляком. Тож не дивно, що ювілейна конференція пройшла на високому рівні. Матеріали цього неординарного заходу викладачі використовують на заняттях, виховуючи у студентів почуття гідності, чесності, мужності, які мав наш відомий земляк.
Враховуючи солідний арсенал форм і методів роботи бібліотекарів Бершадського медколеджу, торік на його базі було проведено обласний семінар бібліотекарів середніх медичних закладів Вінниччини.
– Наша бібліотека і педагогічний колектив, – завершила розмову Ніна Сергіївна, – перебувають у постійному пошуку нових активних форм роботи, які допомагають викликати у студентів, усіх користувачів щоденну потребу в читанні, любов та інтерес до книги.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.