Fridge magnet wooden gears

Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Листопада 2011, 01:34

22 листопада о 10 годині з нагоди 112 – річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів Вінниччини, видатного фольклориста, педагога, уродженця Бершадщини - Родіона Андрійовича Скалецького, відбулося урочисте відкриття погруддя композитора.Захід проходив на території районного краєзнавчого музею та Бершадської дитячої музичної школи, яка із 2009 року носить ім'я славетного композитора.

В урочистостях взяли участь голова районної ради М. Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації В. Оркуш, міський голова М. Кольченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук, керівники освітніх установ та закладів культури, громадськість міста.

Серед почесних гостей – перший заступник начальника управління культури і туризму ОДА С. Горбулінський, племінниці композитора, хорова капела, заснована Р. Скалецьким, учні композитора, скульптори, шанувальники творчості митця. В Тульчині Родіон Андрійович 7 років керував окружною співочою капелою ім. М.Леонтовича. Сьогодні цією капеллою керує учениця композитора, яка і привезла коллектив на святкування. Саме в Тульчині ним була складена перша збірка записаних, оброблених народних пісень, написано кілька власних творів.

Керівництво району наголошувало на важливості даної події не тільки для Бершадщини, адже пісенна творчість Р. Скалецького давно перейшла межі Поділля. Творчі здобутки Родіона Андрійовича збагачувалися і перетворювалися в мелодійні струмки омузичених, поетичних шедеврів на тексти М.Рильського, П.Тичини, В.Сосюри, М.Познанської, І.Неходи.

Репертуар хорів Р.А. Скалецького складав понад 80 творів, серед яких і його власні. В 1955 році в Москві, де Родіон Андрійович виступав на конференції з доповіддю по музичному вихованню, його було відзначено дипломом.

Працював методистом музичного виховання у Вінницькому інституті удосконалення вчителів, відповідальним секретарем обласного відділення музичного хорового товариства. У 1970 році композитор залишає роботу та виходить на пенсію. Він до останнього подиху (помер 24 березня 1984 р.) переписував та давав лад своєму віковому ужинку, в якому виявилось 598 творів, з них 373 – друкованих, а 225 – в рукописах. Створені ним пісні виконують учасники художньої самодіяльності, а також професійні колективи. За роки своєї творчої праці композитор написав близько 100 оригінальних творів, обробив багато народних пісень. Частина його культурної спадщини зберігається у районному краєзнавчому музеї.

Крім того, є його особисті речі, фото з сімейного архіву. Не забувають про талановитого земляка і в рідному селі Михайлівці, де з 1990 року працює музей Р.А. Скалецького, в якому зберігаються особисті речі композитора, його твори, рояль. У районному краєзнавчому музеї діє виставка «Родіон Скалецький – видатний фольклорист, педагог, композитор», де можна оглянути фотографії з сімейного архіву, його рукописні зошити з нотними записами, на які були покладені тексти багатьох відомих пісень, та рукописні матеріали, які так і не були опубліковані, книги з його особистої бібліотеки. Понад 300 експонатів із спадщини композитора було передано родичами до районного краєзнавчого музею.

«Твоїм пісням ще довго жити в серцях прийдешніх поколінь..», - під такою назвою продовжився захід – літературний потрет Р. Скалецького, у Бершадській ДМШ. Після відвідання виставки у РКМ, присутні мали змогу почути у виконанні хорової капели твори у обробці Р. Скалецького.

Працівниками районної бібіліотеки оформлено виставки та перегляди літератури з метою ознайомлення із біографічними даними і творчістю талановитого земляка.

Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики РДА Г. Іванченко


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
3 фото   
<b>Лікарі - від Бога. А реформи - від лукавого</b><br />Голова райкому профспілки працівників АПК Яків Черватюк у свій час чимало років працював у Дяківці, тому добре...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Плахотний Сава Петрович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 02.01.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники