Півстолітній ювілей радіо співпав за часом з переможним завершенням війни з фашистською Німеччиною. 2 травня 1945 вийшла Постанова Ради Народних Комісарів СРСР про святкування п’ятдесятиріччя від дня винаходу радіо А.С. Поповим. З огляду на роль радіо в культурному та політичному житті суспільства і в обороні країни, уряд вирішив встановити 7 травня щорічний „День радіо”.
На цей момент радіозв’язок пройшов величезний шлях в своєму розвитку, і сьогодні технології зв’язку є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.
Але це свято, мабуть, не для бершадців. Бо від часів реєстрації Бершадської редакції проводового радіомовлення Н. Біланік ( 1996 рік) та повної його загибелі під час обледеніння у 2000 році, радіо у Бершаді так і немає. З часому багатьох районах області облаштували ефірні радіостанції. Вони з’явилися в Ладижині, Тростянці, Теплику, Чечельнику… В Бершаді з цим було чимало проблем – як об’єктивних, так і суб’єктивних.
11 травня 2009 року на хвилі 105,1 МГц (с.Баланівка Бершадського району) залунали позивні Радіо "Лада". Оператор телекомунікацій - Вінницька філія Концерну РРТ (РТПЦ с.Баланівка, керівник Баланівського відділення - Поштовенко В.П.)
23 червня 2009 року у Бершаді з горем пополам було відкрито місцеву радіостудію телерадіокомпанією «Подільські комунікації» (директор І. Шевченко). Бершадську студію радіомовлення можна було чути щодня, крім вихідних, з 6 години 30 хвилини до 6 години 44 хвилин (аж цілих 14 хвилин!) на хвилі радіо «Лада» 105,1 FM.
Та чути довелось недовго... От , що таке не повезло з даного питання!
Люди знудьгувалися за живим голосом рідної землі з ефіру. Та чи потрібне радіомовлення сьогодні, коли молодь вигулює в інтернеті, а по селех, майже в кожній хаті супутникова антена?
Тому живуть бершадці сьогодні без радіомовлення.... І без свята...