Великий піст 2011 триватиме з 7 березня по 23 квітня

  • 5
  • 8 Березня 2011 р


Великий піст так або інакше змінює життя кожної сім'ї. Одні родини обмежують себе в їжі, дотримуючи звичайний або навіть строго-монастирський піст. У інших - строго дотримують духовні звичаї Великого посту, молитовний статут. У третіх - не міняють свого способу життя, але вимушені зважати на те, що в гостях їх нагодують пісною вечерею і відмовляться дивитися фільм з жовтим трикутничком.

Впусти Великий піст під дах свого будинку!«Великий піст - це не утримання від їжі, а подвиг благочестя». - приблизно такими словами готують православні священики своїх парафіян до Великого посту. А на запитання: «Що у Великий піст їсти не можна?»,- з легкою досадою відповідають: «Одне одного їсти не можна!».

У чому сенс Великого посту. Великий піст 2011 складається з двох частин: це Свята Чотиридесятниця та Страсна Седмиця.

Свята Чотиридесятниця - це перші сорок днів Великого посту. Священики кажуть, що перші сорок днів Великого посту людина рухається назустріч Богові.

А у Страсну Седмицю - останній тиждень Великого посту - Господь іде назустріч нам. Іде через Таємну Вечерю, Голгофу з її стражданнями і, нарешті, через своє Воскресіння.

Основні правила Великого посту 2011. Великий піст передбачає виключення з раціону м'ясної, молочної, рибної їжі та яєць. «Але Великий піст - це не скерування до лікарні», - попереджають священики і настійно радять перед початком Великого посту взяти у батюшки благословіння. Хороший священик, перш ніж дати благословіння, обов'язково запитає про стан здоров'я людини і, якщо вважатиме за потрібне, пом'якшить піст.

Крім обмеження в їжі, Великий піст передбачає відмову від легковажних розваг. Раніше під час Великого посту закривалися театри, лазні, припинялася торгівля м'ясом.

У перший тиждень посту та в Страсну Седмицю припинялися заняття в навчальних закладах, закривалися всі державні установи. У Греції і сьогодні перший день посту - вихідний. Під час Великого посту секс - під забороною! Навіть подружній, не кажучи вже про неосвячені церквою стосунки.

І найтонша заборона Великого посту:«Не їж ближнього свого!» Сварки, лихослів'я, грубість, брехня та інші «якості» людини під час Великого посту - це ще більший гріх, ніж у звичайні дні. Піст - це шлях людини назустріч Богові, і з матюками по цьому шляху краще не ходити.

Кожен тиждень Великого посту має своє значення та свої традиції. Пам'ятай про те, що основною метою Великого поста є духовне очищення людини! Церква керує людиною на цій дорозі і визначає правила поведінки в кожен з семи тижнів Великого посту.


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
3 фото   
2 фото   
3 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Баюра Леонтій Пилипович (1896) 1896 р., українець, селянин. Рядовий. Загинув 04.06.44. Похов. с. Топлиця, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Великий піст 2011 триватиме з 7 березня по 23 квітня - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники