На концерті в Баланівці.
Відкриття фестивалю відбулося у найкращому клубному закладі району – Війтівському сільському будинку культури. Оновлений після проведення капітального ремонту, він гостинно відкрив свої двері для гостей фестивалю. У фойє було розгорнуто прекрасну виставку робіт місцевих майстрів. Радували поціновувачів вишукані вишиті скатерки Катерини Арсенюк, майстерно вишиті бісером сорочки та ікони Володимира Рудя. Прикрасили виставку різьба по дереву та ляльки-мотанки, виготовлені учнями місцевої школи. Гармонійно вписалася в цю рукотворну красу книжкова виставка творів Т.Г. Шевченка «Ну що б, здавалося, слова…», підготовлена завідуючою бібліотекою Оленою Грабовою.
З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури і туризму РДА, заслужений працівник культури України Надія Герасимчук. Вона озвучила головну ідею фестивалю – продемонструвати невичерпну силу народної творчості та аматорського мистецтва у справі відродження і розвитку національної української культури, високого патріотизму і любові до України.
А далі у переповненій залі на 600 місць розпочалося яскраве сценічне дійство. Один за одним на сцену виходили аматорські колективи та окремі виконавці, які продемонстрували високу майстерність. Особливе враження справили на всіх концертні номери, які майстерно виконали дитячий ансамбль народних інструментів, вокальний ансамбль «Козаки та козачки», дитячий танцювальний колектив «Іграшки», солісти Вікторія Хмарук, Юлія Мордух, Влада Бурбеза, Вікторія Оперчук і вихованці дитячого садка «Мрія».
Неперевершеними, як завжди, були народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка» у супроводі народного колективу троїстих музик, які відтворили традиційне народне свято Колодія. У концерті було задіяно більше 80 учасників.
Естафету фестивалю гідно продовжили творчі колективи Баланівського сільського будинку культури. І тут високу виконавську майстерність продемонстрували хореографічний колектив «Мальви», жіночий вокальний ансамбль «Баланівчанка», фольклорний колектив учителів, зразковий ансамбль сопілкарів «Жайвір», гурт «Щедрограй», вокальний дует у складі Володимира Клапатюка та Світлани Бендус. Особливо емоційне враження викликали літературно-музичні композиції «Вставай з колін, моя Україно», «Україна в нас одна» та патріотична поезія «Вірити не хочу, що війна» у виконанні переможниці районного конкурсу читців «Кобзар і Україна» Лесі Мовчан. Любов до України, прагнення миру червоною ниткою проходили через увесь репертуар концерту.
Чудовою була виставка робіт місцевої вишивальниці Галини Обертинської. Вишиті ікони, портрети, картини, рушники, скатерки – це далеко не весь перелік робіт, представлених майстринею.
Книжкову виставку «З поетичного голосу рідного краю» представила завідуюча бібліотекою Валентина Олійник.
З великим успіхом фестиваль пройшов у Джулинці.
Щира вдячність працівникам сільського будинку культури за професіоналізм і відповідальність, з якими вони готували і провели свій концерт.
Приємне враження справили номери у виконанні народного аматорського ансамблю української пісні «Надбужанка», жіночого вокального ансамблю «Зоряне намисто», дитячого хореографічного колективу, художнє читання Софії Горбатюк, Тетяни Загребельної. Порадували своїм співом прекрасні вокалісти Славіна Пончик, Антоніна Запорощук, Анастасія Швець, Тетяна Гончар та Вікторія Юрченко. А високий професійний рівень ведучої Людмили Горбатюк посилював гарне сприйняття глядачем кожного номера.
Перед концертом учасники та гості фестивалю мали можливість помилуватися творчістю місцевих майстрів. Вишиті рушники, серветки, портрети, ікони – це далеко не весь перелік робіт майстрів художньої вишивки Надії Івасик, Олени Сіренко, Олександра Рибака, Ганни Морус, Людмили Івасик. Чільне місце у виставці зайняли роботи юних умільців – фотовиставка Анастасії Швець, вишивка, вироби з бісеру, лялькимотанки, виготовлені учасниками народознавих гуртків «Умілі пальчики», «Вишиванка» та учнів школи-інтернату.
Прикрасили виставку картини самобутнього художника Олексія Степового. Цікаві акценти внесли в загальну експозицію зразки робіт золотошвеї Любові Атаманенко. Тематичну книжковку виставку «Хай буде вільна Україна, на всі роки, на всі віки» підготувала завбібліотекою Неля Шкурат.
Цього дня на джулинській сцені з успіхом презентували своє мистецтво аматорські колективи й Ставківського сільського будинку культури та Берізкобершадського сільського клубу. Основу репертуару їхніх концертів складали твори національно-патріотичної тематики. Порадувала акторська гра учасників театрального гуртка Ставківського СБК. Відкриттям фестивалю став соліст Берізкобершадського клубу Олександр Лихенко.
Фестиваль пройшов і в Бирлівці. Порадували високою виконавською майстерністю і різноманіттям автентичних творів народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня», соліст Юрій Уманський, учасники дитячої хореографічної студії «Пролісок» Максим Валявський та Юлія Шеремета.
Фестиваль триває, він пройде і в інших територіальних громадах району. Тож запрошуємо до участі аматорські колективи та майстрів народної творчості.
Тетяна ТИВОРСЬКА, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації.