Мітинг, приурочений Дню Героїв Небесної Сотні, було відкрито виконанням Гімну України.
Кінець 2013-го і початок 2014 року перетворилися на справжню стихію, пробудилася приспана роками свідомість мас. Тож тепер зібралися, щоб згадати кожного із героїв, вклонитися їхній мужності.
Голова райдержадміністрації Олександр Лободовський відзначив, що всі зібралися для вшанування пам’яті тих, хто вже тоді віддав своє життя за територіальну цілісність України, тим самим піднявши людей на боротьбу за її незалежність.
Після того, як пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання, було відзначено: українці споконвіку боролися, борються і будуть боротися за свою країну. Минулорічні події показали, що ми гордий народ. Теперішня ситуація на Сході нашої держави теж доказ відродження нації.
Тож наше завдання пам’ятати, якою ціною дається життя, і шанувати те, що зробили Герої Небесної Сотні. Честь і слава як її героям, так і тим, хто сьогодні віддає життя за свою державу.
На мітингу йшлося про те, що ніхто у ті дні не міг бути спокійним, ніхто не знав, що можна загинути. Натомість були впевнені в іншому, що далі так бути в Україні не може. Спогадами про події під час Революції гідності поділився учасник бойових дій в Афганістані, член районної спілки воїнів-афганців, учасник подій Революції гідності Анатолій Івасик. Він відзначив: Герої Небесної Сотні показали, що наш народ із голими руками спроможний відвоювати те, що поставив за мету. Герої Небесної Сотні загинули недаремно. Свій виступ він завершив словами, що вірив і вірить у народ, у його перемогу.
Революційні події Майдану тоді, як землетрус, сколихнули народ. Всі розуміли, що далі жити так не можна. Масова явка на мітинг у Бершаді – доказ того, що всі це розуміють і готові боротися, щоб жити по-іншому. Така боротьба на Сході нашої держави вже ведеться.
Голова громадської організації «Майдан-Контроль», депутат міської ради Сергій Максимчук зробив наголос на тому, що серце обливається кров’ю за Небесну Сотню. Їх назвуть воїнами світла, небесними янголами. Він також сказав, що зустрічався на Майдані з людьми з міст і сіл, різних національностей і віросповідань, із Заходу і Сходу. Але Майдан об’єднав тоді всіх. Небесна Сотня вмерла за правду і тим самим показала всім дорогу, якою треба йти.
Тому ми не повинні забути жодного її героя. Голова громадського формування з охорони громадського порядку у Бершадському і Чечельницькому районах «Народна самооборона» Борис Демченко відзначив: наші активісти були там, де пролилася кров Небесної Сотні, і що це був свідомий вибір. Дуже добре, що пам’ять про її героїв тепер вшановується на державному рівні.
«Слава Україні!», «Героям слава!». Безліч разів лунали ці слова на мітингу у Бершаді.
Виступити пропонували всім, хто бажає. Виконувалася пісня «Пливе кача», яка стала жалобним Гімном України.
Всі згадували минулорічні події, тих, хто впав на Майдані за нашу свободу. У знак скорботи за героями Небесної Сотні прозвучала поминальна молитва. Священнослужителі православної, греко-католицької і католицької церков, які виступили, об’єднавшись, теж відзначили, що жодна із жертв не була тоді даремною.
«Небесній Сотні наша шана і багряні квіти», – линули слова ведучого заходу під час їх покладання.
Перед пам’ятним знаком горіли лампадки, якими були викладені слова «Герої не вмирають». І знову над площею полинув Гімн, щоб усі почули, що ще не вмерла Україна.
Навіть коли мітинг було оголошено закритим, ще деяку мить ніхто з присутніх не зрушив з місця. Це теж могло означати: те, про що на ньому йшлося, зачепило кожного за живе. А народ нині постійно напоготові до боротьби за краще майбутнє.
Пізніше, як і у всіх церквах України, у Бершаді теж лунав поминальний дзвін у пам’ять про героїв Небесної Сотні.