Учасники пленеру "відводили душу", малюючи та фотографуючи краєвиди, старенькі хатки, селян у побуті. Кожен день народжувалися нові картини. І художники, і жителі села Поташня отримували задоволення від взаємного спілкування. Люди пишаються з того, що стали причетними до народження творів мистецтва, що вони та навколишні краєвиди, ставали об'єктами уваги митців.
Кожен пленер має свої особливості: місце проведення, організаційні питання, склад учасників. Поташнянський пленер особливий тим, що цей захід - справжнє народне свято для всіх жителів села та їх гостей. Люди приходять у святкових вбраннях, вишитих сорочках.
Цікаво спостерігати, як сільські люди захоплено розглядали живописні полотна, фотографії, впізнавали знайомі хатки, вулички, обличчя і раділи від побаченого.
Своєю присутністю вшанувала гостей пленера матір Прокопа Колісника Марія Матвіївна.
На святі були присутні представники з райдержадміністрації,з відділу культури і туризму та працівники районного краєзнавчого музею.
Свято розпочалось виступом Прокопа Миколайовича. Словами вдячності за творчу наснагу та пропаганду високого мистецтва на селі присутніх вітала затупник голови районної державної адміністрації Н. Грицик. Вона також вручила Почесні грамоти райдержадміністрації та райради за вагомий внесок у розвиток української культури, живопису та мистецтва, високу професійну майстерність учасникам пленеру. Слова вдячності художникам прозвучали від сільського голови Коцюби Д.С.,директора поташнянської школи Шиндир М.У. та інших.
Гарно та весело проходило свято. Своїми виступами радували гостей учениця поташнянської школи Мазур Анна, вихованиця дитячого садочка Росолик Лілія та Росолик Валентина .У виконанні ансамблю сільського будинку культури звучали пісні "Лелеченьки", "Пісня про Україну".
Після концертної програми Прокіп Миколайович всіх гостей та присутніх запросив на відкриття виставки.
Учасники 9-го пленеру "Поташня - чарунка Поділля":
Володимир Гарбуз, м. Київ, художник, член НСХУ, відомий та знаний як ілюстратор "Кобзаря" Тараса Шевченка видавництва "Просвіта".
Олесь Соловей, м. Київ, художник, член НСХУ, ст. викладач майстерні живопису та храмової культури НАОМІА.
Левко Воєдило, м. Київ, художник, член НСХУ, викладач живопису університету "Україна".
Василь Корчинський, м. Київ, художник-графік, член НСХУ, займається живописом, скульптурою, витинанкою. Закоханий в народне мистецтво