Фестиваль продовжується
Не зважаючи на труднощі з Сокілецьким млином, за який на даний момент іде боротьба між комерційними структурами, організатори вирішили продовжувати та розвивати фестиваль. “Млиноманія” повертається в с. Печера. Приїзд, розміщення, знайомство учасників та гостей почнеться 5 серпня. 6 та 7 серпня з 13:00 до 20:00 триватимуть виставка-ярмарок народних майстрів та майстер-класи. Ближче до обіду розпочнуться екскурсії історичними місцями. На денній сцені заграють акустичні колективи. Після обіду козаки продемонструють присутнім свою спритність та вміння. Протягом двох фестивальних днів місцеві колоритні хлопці кататимуть гостей на підводах. Офіційне відкриття відбудеться в суботу, 6 серпня о 18:00. 6 та 7 серпня після 18:00 гратимуть та співатимуть 12 запрошених гуртів, серед яких: Ясон, Карт-Бланш, MilkIt (Вінниця), Panke Shava (Полтава), ШУМ, СонЦе, Сонця Коло (Київ) та інші. Закриється фестиваль в неділю 22:00.
Природа та історія
Не можна не згадати про дивовижну природу в с. Печера. Могутні пороги на р. Південний Буг зачаровують своїм мелодійним гуркотом. Кремезні скелі, запашне різнотрав`я, ліси, звивиста долина річки, свіже повітря, кришталево чисті джерела просто не можуть залишити гостей байдужими. Печера — це справжній райський куточок на Землі! Назва Печера в історичних документах згадується з XV ст., але артефакти, знайдені археологами на території села, свідчать про сліди життя часів неоліту (VI-V тисячоліття до н.е.), трипільської культури (IV-III тисячоліття до н.е.), середньовічча (VIII-X). В 1764 р. в Печері була зведена дерев`яна церква, яка збереглась до сьогоднішніх днів. Поряд із церквою — дзвінниця XIX ст. На території с. Печера та Сокілець знаходився один із 99 маєтків графа Потоцького. Величний палац знаходився посеред дендропарку, закладеного ще в XVII ст. Палац був зруйнований після революції 1917 року. Натомість дожив до нашого часу костел-усипальниця родини Потоцьких, зведений архітектором Владиславом Городецьким. В Печері є краєзнавчий музей, де зберігаються унікальні документи та знахідки різних епох. Млин в селі Сокілець, побудований в 1898 р., є пам`яткою архітектури та справжнім витвором мистецтва. Ця мальовнича та історична місцевість до сьогодні зберігає багато загадкових легенд і таємниць. Всі бажаючі гості фестивалю матимуть змогу відвідати історичні місця під час екскурсій, які входять до програми.
Умови перебування
Вхід на “Млиноманію” традиційно вільний. Щодо проживання, буде кілька варіантів на вибір. Організатори пропонують гостям встановлювати свої намети в межах наметового містечка, яке охоронятиметься козаками. Також можна розміститися на турбазі “Печера”, в санаторії “Сокілець” та в місцевих мешканців. Особлива увага приділяється збереженню природи та покращенню екологічного стану довкілля. Будуть встановлені спеціальні баки та мішки для сміття, яке після фестивалю організатори зобов`язались вивезти на централізований смітник. Серед гостей та місцевих мешканців проводитиметься роз`яснювальна робота. На території фестивалю не продаватимуться цигарки, пиво та алкогольні напої. Таким чином, на фестивалі забороняється вживання алкоголю, наркотиків, перебування в нетверезому стані, суворо забороняється кидати сміття в річку на галявині фестивалю, в селі, та будь-де окрім спеціальних контейнерів, а також рубати зелені насадження. “Млиноманія” має лишити після себе чистоту та порядок, щоб задоволеними лишились як гості, так і місцеві жителі.
Організатори
До організації “Млиноманії” в 2011 році долучилися: Вінницький козацький полк імені Івана Богуна, Громадська рада при Вінницькій ОДА. Фестиваль координується спільно з Благодійним фондом “Здорова Нація” та особисто головою Фонду Вадимом Кудіяровим. Захід проводиться під патронатом депутата Вінницької обласної Ради Сергія Кудлаєнка.
“Млиноманія-2011” відбудеться 5-7 серпня в с. Печера Тульчинського району Вінницької області.
На відвідувачів чекає дивовижна природа, шедеври архітектури, справжня жива музика, вільне та невимушене спілкування, можливість насолодитись творчістю митців та самим навчитись творити.
Дізнатись новини та знайти докладнішу інформацію можна за телефоном: (097) 897-51-57
Олексій Мошин, Анатолій Доспехов оргкомітет фестивалю