Найбільше вразила присутніх інсценізація картини народного художника О. Степового «Вдовина криниця», бо ожила віршована легенда поетеси Л. А. Заміхори вустами десятикласників Ю. Швакуляк, Ю. Рубін, А. Пойдюка, А. Воробйової. З полотна зійшли до нас і криниця, яку в народі називають «Вдовина», і знайома місцина «Зарічок», і вишитий рушник на хресті та воїн-рекрут.
Дух історії, милосердя, любові та пам’яті був незримо присутній з нами і всі вдячні художнику О. П. Степовому та поетесі Л. А. Заміхорі за те, що вони зафіксували мить історії села, яка стала зрозумілою та близькою після інсценізації.
Юні дослідники розповіли про художні музеї світу: Національний художній музей України, Ермітаж (Росія), Дрезденську картинну галерею (Німеччина), Лувр (Франція), Уфіцці (Італія), Прадо (Іспанія), Національну галерею в Лондоні (Великобританія), Музей мистецтв Метрополітен (США).
Пролунала цікава інформація про технічні музеї, серед яких такі: локомотивів, барометрів, дзвіночків, окулярів, медичних інструментів, стародавніх газет, міні-книг, звуків, янголів, шпаргалок, цеглин, гербаріїв, підков, марок, значків, прапорів, вуликів, сажотрусів… Особливими є ТОП-10 музеїв, які вважаються найстрашнішими в світі: чортів, тортур, привидів, замок «Дракули», патологоанатомії, гігієни, жахів, замок работоргівлі… В Україні діє понад 380 музеїв, а в світі нараховується майже 20 000. За кожні 5 років кількість музеїв зростає на 10% і до середини ХХІ століття їхня кількість досягне 50 000.
Завдяки їм світ захоплюється творами живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, бо культура несе в собі красу, яка викликає позитивні почуття та емоції, духовне багатство і добро.
«Якби краса у всіх своїх виявах мала благодійний вплив хоча б на половину людства, тоді б ми швидше стали б досконалими» заповідав нам Т. Г. Шевченко.
Лариса ТРОХИМЕНКО, завідуюча бібліотекою Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.