Fridge magnet wooden gears

Хай щедрою буде на ужинок освітянська нива

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Жовтня 2009 р


На Бершадщині функціонують 86 освітніх закладів, в яких навчаються і виховуються майже 9000 дітей.
Збережено оптимальну мережу дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Не зменшується середня наповнюваність класів, щорічно збільшується кількість першокласників.
Нині навчальновиховний процес у загальноосвітніх школах району здійснюють 932 педагоги, із них 750 жінокучителів (80,5%) та 182 чоловіки (19,5%). У цьому навчальному році учительські лави поповнили 18 молодих спеціалістів, випускників педагогічних вузів.
Робота відділу освіти райдержадміністрації базується на двох основних позиціях: нарощення інноваційного потенціалу та зміцнення матеріально-технічної бази.

Наш район має певний досвід організації профільного, допрофільного та професійного навчання. У 15 школах І-ІІІ ступенів здійснюється допрофільне навчання – поглиблено вивчаються українська та іноземна мови, біологія, географія, історія, фізика, у 12 школах введено курс «Логіка». Практично майже у кожній школі – курси за вибором та факультативи. В Устянській ЗОШ проводиться допрофільне навчання учнів.
Відділом освіти проводиться робота по забезпеченню навчальних закладів комп’ютерною технікою.
Ефективно використовуються інтерактивні дошки, у минулому році закуплено і встановлено обладнання для двох сучасних кабінетів – біології і математики.
Усі школи підключені до мережі Інтернет. Це дало змогу вирішити питання оперативного реагування та зворотнього зв’язку шкіл із відділом освіти – у районі впроваджено електронний документообіг «Освіта-документ».
У кожної держави є золотий фонд – у валюті, корисних копалинах тощо. Освітянська галузь району – мала держава, її золотий фонд – учителі та учні.
Постійно збільшується кількість учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». В районному етапі взяли участь 27 педпрацівників. На базі міських шкіл №1, №3, Устянської, Баланівської, Війтівської ЗОШ були проведені відкриті уроки, моделювання різних занять, захисти поурочних конспектів, анкетування, співбесіди. За результатами конкурсу переможцями стали учителі: української мови та літератури Баланівської ЗОШ І.В. Корнелюк, англійської мови Джулинської школи Л.П. Алексєєва, французької мови П’ятківської ЗОШ М.Ф. Кохановський, інформатики Бершадської ЗОШ №1 О.І. Олійник, фізики міської школи №2 М.Г. Титарчук, музики Бершадської ЗОШ №1 Л.О. Притула та музики Джулинської ЗОШ В.Г. Тур.
Результативною була участь учителів-переможців районного конкурсу в обласному етапі змагань. Так, переможцями обласного конкурсу стали О.І. Олійник (1 місце), М.Г. Титарчук (3 місце), І.В.
Корнелюк отримала диплом лауреата.
Результати підвищення фахової та педагогічної майстерності показали освітяни й під час проведення фахової атестації.
Гордістю району стали 12 школярів, переможців обласних предметних олімпіад, які вибороли 16 призових місць.
5 із них були учасниками Всеукраїнського етапу предметних олімпіад.
Приємно відзначити, що в цьому році наказом міністра учню Устянської школи Прудиусу Сергію призначено іменну стипендію Кабінету Міністрів України.
Два роки в закладах освіти проводиться зовнішнє незалежне оцінювання. Думаю, що піддавати сумніву це прогресивне нововведення не доводиться.
Не можу не сказати про проблему надмірного числа абітурієнтів-пільговиків, яка була особливо гострою в цьому році. Переконана: будь-які пільги при вступі недоречні, адже пільги на інтелект – це нонсенс. Права категорії громадян, яких захищає закон як пільговиків, мають забезпечуватись іншим чином, в усякому разі не під час вступу. Інакше ідея введення ЗНО буде втрачена. До речі, на цьому наголошував і Президент України.
При вступі до вузів доцільно було б брати до уваги середній бал атестата. Адже багато старшокласників ідуть на підготовчі курси чи до репетиторів, де готуються до тестування, а навчання в школі, особливо в 11 класі, для них певною мірою втрачає сенс.
У народі кажуть: легко бути велетнем, коли навколо тебе карлики. А триматися на рівні серед освітянських високо - професійних колективів інших районів області – набагато складніше. Тому відділ освіти, використовуючи передовий педагогічний досвід, постійно впроваджує у свою діяльність інноваційні форми роботи, прогресивні технології, нові підходи.
Шкільне лісництво Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, виборовши 1 місце в області, було учасником Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв.
Бершадська ЗОШ №3 стала переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – «Школа сприяння здоров’ю». Тут створено шкільний центр здоров’я, функціонує шкільна поліклініка, стоматологічний кабінет, відкрито тир та спортивний клуб, у якому проходять заняття на картингах та спортивних мотоциклах.
Переміг в обласному конкурсі екологічний проект Флоринської школи, заслуговує на увагу проект «Школа-сад безперервного цвітіння» Устянської ЗОШ.
Ефективно працюють створені два роки тому районний клуб молодих учителів «Співдружність» та літературномистецьке об’єднання учителів та учнів «Світоч», стає традицією проводити щороку зліт випускників, а також свято «Золотий олімп», на якому вшановуються творчі талановиті діти.
Уперше в минулому році відбувся районний конкурс професійної майстерності «Інтеграція» учителів трудового навчання, музики та образотворчого мистецтва.
З метою інформування про життя закладів освіти заснована щомісячна освітянська газета «Перше вересня».
За останні роки значно збільшилось фінансування закладів освіти. У 2008 році в районі галузі було виділено понад 50 млн. гривень – це у 2,2 раза більше, ніж два роки тому.
Майже у два рази зросла вартість утримання одного учня. Ціна учнівського обіду за останні роки збільшилась у кілька разів і становить 3 грн.
50 коп. (для дітей пільгових категорій – 4 грн.).
Ведуться роботи по переведенню на електроопалення Серединської та Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Два роки тому в школах, в яких навчаються 100 і більше дітей, введено посади медсестер. У цьому навчальному році збільшилась у школах кількість практичних психологів. Відкрито по 0,5 ставки практичного психолога у Бирлівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів та Чернятській І-ІІІ ступенів. Всього у загальноосвітніх школах району працюють 17 практичних психологів.
У цьому році нам значно важче вирішувати питання поліпшення матеріальної бази, проведення капітальних ремонтів. Такі роботи, як заміна грубок, ремонт котлів, дахів та інші відносяться до капітальних ремонтів, які згідно з чинним законодавством можуть здійснюватися лише при наявності кошторисної документації, проведенні експертизи, які необхідні для того, щоб розпочати ремонт. Виготовлення цих документів потребують додаткових грошових витрат та часу.
Необхідно законодавчо вирішити питання розробки та прийняття нових типових штатів закладів. Адже на даний час ми користуємося документами, затвердженими ще у 1971 році. Вони морально застаріли і не відповідають сучасним потребам. Наприклад, необхідно передбачити посаду інженера з обслуговування комп’ютерної техніки, переглянути нормативи введення в штати шкіл посади кухарів та інших.
Звичайно, у нас, як і в кожному районі, є певні досягнення і невирішені питання.
Але, як відомо, будь-які успіхи – не остаточні, недоліки і поразки – не фатальні. Значення має лише оптимізм і бажання продовжувати працювати ефективно і самовіддано. На це налаштовані педагогічні колективи району та працівники відділу освіти.
Користуючись нагодою, хочу привітати усіх педагогів з професійним святом, побажати здоров’я та успіхів у нашій нелегкій, але такій цікавій і благородній праці. Кажуть: є мрія-бажання і мрія-мета.
Перша надихає, друга спонукає до дій. Бажаю всім здійснення усіх мрій і задумів.
Людмила ПОЧВІРНА, начальник відділу освіти райдержадміністрації


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гергелюк Архип Андрійович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 13.04.45. Похов. м. Відень, Австрія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хай щедрою буде на ужинок освітянська нива - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення