Діти, які попередньо за завданням обстежили територію села, берег річки П. Буг, його притоки, джерела, криниці і прийшли до висновку, що довкілля в небезпеці, висловили свої пропозиції щодо його захисту.
Поки учителі були на уроці, вчитель Т.І. Баюра та учениця 7 класу Н.Шевчук разом з однокласниками проводили екологічний тренінг у формі екологічної гри «Прибулець і довкілля». З кожної школи району прозвучав голос дитини на захист рідної природи.
А потім юні дослідники захищали свої творчі доробки з питань охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, рослинництва, тваринництва, народознавства. Всі підготувалися дуже гарно, журі було важко визначити переможця.
Цікавою формою роботи під час семінару став круглий стіл за участю начальника відділу освіти Бершадської РДА Л.Т. Почвірної, завідуючої РМК А.Г. Філімонової, директора СЮН З.П. Панченко та делегації науковців Уманського державного педагогічного університету у складі кандидата біологічних наук, доцента, керівника лабораторії «Екологія і освіта» Г.Є. Гончаренко, кандидата біологічних наук, декана природничо-біологічного факультету Л.М. Містрюкової, кандидата біологічних наук, доцента, заступника декана з наукової роботи І.В. Красноштана та заступника декана з виховної роботи, аспіранта С.Л. Грабовської.
Всі учасники семінару обмінялися досвідом роботи, науковцями були дані цінні настанови організації і проведення дослідницької роботи з учнями та викладання біології в школі. Діти в цей час були учасниками інтелектуального екологічного калейдоскопу «Красу планети збережем», який організувала вчителька А.І. Бурянчик. Завершилася робота цікавою екскурсією шкільним дендрарієм, яку провела група екскурсоводів клубу «Паросток», та спільною акцією «Посади своє дерево».
Буде рости алея берізок і нагадувати про спільну роботу, спрямовану на захист довкілля, рідної природи, всіх – і дітей, і дорослих.
Галина ГУЗ, директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.